Морський двірник. У Франції розробили катамаран, який допоможе очистити океан від сміття
Французький шукач пригод і засновник громадської організації The SeaCleaners Іван Бурнйон і його команда розробили катамаран Manta для збору сміття в океані.
Більш того: обладнання на судні Manta дозволяє перетворювати ці відходи на паливо, щоб приводити в дію сам катамаран.
Іван Бурнйон провів свою кар'єру в гонках на вітрильних судах. За його словами, з роками він все частіше і частіше стикається з плавучими килимами зі сміття.
Це надихнуло його на новий витвір: Manta, катамаран довжиною 56 метрів (183 футів), який приводиться до руху поєднанням високотехнологічних вітрил і електродвигунів.
Зараз він існує тільки на креслярській дошці, але Бурнйон і його команда сподіваються перетворити це на робочий прототип, який можна буде запустити у 2024 році.
Коли човен рухається по воді, конвеєрні стрічки збирають відходи, сортують їх, а потім подають в пальник. Це дозволяє розплавити пластик, утворюючи газ, який приводить в рух турбіну і, своєю чергою, виробляє електрику для використання системами човна.
За словами Бурнйона, це електрику, а також сонячні батареї і вітряні турбіни на палубі човна зроблять човен на 70% самоокупним.
Він сказав, що якщо буде побудовано 400 човнів, вони зможуть очистити одну третину від пластикового сміття в океанах. Він сказав, що навіть за найскромнішими оцінками, до 2060 року в морі буде в три рази більше відходів, ніж зараз.
«Скласти руки і сказати: Ні, ми нічого не будемо робити, ми залишимо це, ми зосередимося на суші, ми залишимо відходи в океані, — це абсолютно безвідповідально», — сказав він.
Раніше НВ писав, що судно Інституту океанських подорожей повернулося з тривалого вояжу, під час якого вчені витягли рекордну кількість пластику з Великої тихоокеанської сміттєвої плями.
Було встановлено, що кожен день у світі викидається близько 8 млн шматочків пластику — всього, за розрахунками вчених, було викинуто вже майже 5,5 трильйонів шматочків.
За свій вояж команда з гавайського Інституту океанських подорожей прибрала 103 тонни сміття, що стало абсолютним світовим рекордом.
«Я так пишаюся нашою командою. Ми перевиконали нашу мету в такі складні часи, ми продовжуємо боротися за здоров’я нашого океану, яке впливає і на нас, і на всіх жителів планети», — розповідає Мері Кроулі, засновниця Інституту океанських подорожей.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.