Для маленьких супутників. У Китаї запустили приватну суборбітальну ракету OS-X6B
Приватна китайська компанія One Space Technology здійснила успішний запуск розумної суборбітальній ракети-носія OS-X6B власної розробки.
Суборбітальний ракета була успішно запущена зі стартового майданчика на північному заході Китаю, повідомили в OneSpace.
Запуск ракети під назвою «Chongqing Liangjiang Star» OS-X6B із загальною довжиною 9,4 метра відбувся 5 лютого, о 17:05 за місцевим часом. Час її польоту склало близько 580 секунд, а максимальна висота польоту досягла близько 300 км. Її компоненти виготовляються за допомогою технології 3D-друку.
За даними OneSpace, цей запуск знаменує собою перший випадок, коли приватна китайська ракетна компанія реалізувала керований політ, повторний вхід в атмосферу, а також досліджувала можливості по управлінню космічним польотом в контурі зворотного зв’язку і інші параметри.
Також було завершено тестування низки ключових технологій і було отримано велику кількість даних про реальних умовах польоту.
Завдяки новітнім технологіям співробітники One Space Technology відстежують траєкторію і місце розташування OS-X6B в режимі реального часу. Як пояснив представник компанії, такі ракети-носії добре підходять для тестування останніх авіаційних і космічних розробок.
Компанія OneSpace, яка була заснована в 2015 році зі штаб-квартирою в Пекіні, є першою в Китаї приватною компанією, що має ліцензію на розробку ракет-носіїв, а її виробнича база розташована в місті центрального підпорядкування Чунцин на південному заході Китаю.
OneSpace націлена на ринок невеликих пускових установок для мікросупутників і наносупутників. Компанія запустила першу приватну ракету Китаю в 2018 році.
Раніше НВ писав, що приватна компанія iSpace з Китаю провела невдалу спробу запуску ракети-носія Hyperbola-1.
Через кілька хвилин після запуску на китайському космодромі Цзюцюань ракета впала на землю. У компанії не називають причини неполадок.
У 2021 році компанія iSpace провела вже три спроби запуску ракети. Раніше ракетобудівники змогли стати першою приватною компанією, яка вивела на орбіту ракету-носій.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.