Норвегія вперше запустила ракету в космос

28 вересня 2018, 13:29

Норвезькі інженери 27 вересня провели запуск у космос першої повністю розробленої та виготовленої в країні ракети Nucleus.

Ракета була запущена з Космічного центру Андойя близько 14,17 годин, із затримкою в одну годину через проблеми з напрямком вітру, повідомляє місцеве видання The Nordic Page.

Мета тестового запуску полягала в тому, щоб ракета подолала в повітрі позначку в 100 кілометрів. Ракета пролетіла 107 кілометрів над морем і перетнула кордон атмосфери і космічного простору. Перебувати на орбіті вона не зможе через занадто маленькі розміри, тому, за розрахунками вчених, повинна безпечно впасти в море.

Відео дня

"На перший погляд, те, що ми бачимо - що все пройшло успішно", - повідомив телекомпанії начальник відділу космічного центру Кулбьорн Блікс.

Розробка Nucleus велася більше десяти років. Вага ракети - 800 кг, довжина - 9 метрів. Це також перша в Європі ракета з гібридним двигуном, який використовує і рідке (перекис водню), і тверде паливо.

Двигун Nucleus розробила норвезька компанія Nammo. Одним з переваг двигунів, які використовують і рідке, і тверде паливо, є те, що двигуни небезпечні тільки при заправці на стартовому майданчику, що спрощує зберігання і обробку компонентів.

Додамо, що це не перший запуск з норвезького ракетодрому Андойя. Однак, на всіх інших ракетах, до цього запускалися звідти, були встановлені іноземні двигуни.

Показати ще новини
Радіо NV
X