З моря до космосу. Китай запустив супутники на орбіту з плавучого космодрому

2 травня 2022, 14:40
Морський запуск китайської ракети (Фото:seradata.com)

Морський запуск китайської ракети (Фото:seradata.com)

Китай здійснив третій морський запуск ракети-носія. У світі останній морський запуск відбувся у 2014 році.

За останні два дні Китай здійснив два космічні запуски. Один із них відбувся на морській платформі у Східно-Китайському морі.

Це був третій морський запуск для Китаю за останні два роки, а також найвіддаленіший старт материкової частини країни.

Відео дня

Китайська ракета-носій Long March 11 доставила на орбіту п'ять комунікаційних супутників, які надаватимуть послуги дистанційного зондування земельного перепису, міського планування та моніторингу стихійного лиха.

«Майданчик запуску виявився найвіддаленішим від порту для нас. Місія дозволить накопичити технології та досвід для наших морських запусків у майбутньому», - розповів заступник головного конструктора Long March 11 Чжан Мін.

За день до цього з наземного китайського космодрому Цзюцюань стартувала ракета Long March 2C, яка доставила на орбіту два супутники дистанційного зондування Siwei 01 та Siwei 02.

Ці супутники будуть аналізувати дані про природні ресурси, а також надавати послуги геодезії, картографування, захисту морського середовища тощо. Дані потрібні для розвитку китайської промисловості.

У 2022 році Китай планує здійснити ще три морські старти.

Крім Китаю, морські запуски ракет також здійснював Міжнародний консорціум Sea Launch Company, до якого входили Швейцарія, США, Велика Британія, Росія та Україна.

Українське КБ "Південне" у місті Дніпро було головним розробником триступінчастих ракет Зеніт-3SL з розгонним модулем ДМ, які використовувалися для морських стартів.

З 28 березня 1999-го по 26 травня 2014-го проект Sea Launch здійснив 36 морських запусків ракет, 33 з яких виявилися успішними.

Платформа розташовувалась у акваторії Тихого океану поблизу Острови Різдва.

Після початку війни в Україні у 2014 році проект збанкрутував та був переданий іншим власникам.

Показати ще новини
Радіо NV
X