Українське око. На безпілотник NASА, який має збити астероїд із орбіти, встановлять камеру Dragonfly Aerospace

6 грудня 2021, 16:00
Астероїд Дідім має стати метою місії DART (Фото:ESA)

Астероїд Дідім має стати метою місії DART (Фото:ESA)

Американська космічна агенція NASA встановила на зонд місії DART камеру компанії Dragonfly Aerospace, українського бізнесмена Макса Полякова.

Головне завдання камери, виробленої компанією Dragonfly Aerospace, передати на Землю зображення зіткнення ударного зонда місії DART з астероїдом Діморфус.

Камера Gecko (у місії DART – Luke) від Dragonfly Aerospace встановлена на малий супутник кубсат LICIACube, разом із другою оптичною камерою, а також системами для збору даних про астероїд та передачі зображень зіткнення на Землю. Малий супутник спроєктований та виготовлений компанією Argotec.

Відео дня

Місія DART стала першим у світі проєктом, у рамках якого спробують змінити траєкторію руху астероїдів. Все це потрібно, щоб зібрати дані про те, чи зіткнення з космічного безпілотника з астероїдом захистить Землю від можливих негативних наслідків при його падінні на її поверхню.

Південноафриканська компанія Dragonfly Aerospace, яку Макс Поляков купив у квітні 2021 року, займається виробництвом малих космічних супутників.

Раніше НВ писав, що агенція NASA запустила місію DART (Double Asteroid Redirection Test). Її називають репетицією порятунку Землі від астероїда, що наближається. Проте лише цією місією вчені не обмежуються — вони планують подивитися на наслідки того, що відбуватиметься після неї в космосі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X