Маск, викуси. Virgin Galactic вперше доставила людину в космос

25 лютого 2019, 13:39

Приватна компанія Virgin Galactic Річарда Бренсона здійснила перший успішний політ людини в космос на апараті VSS Unity.

В останні роки поняття "космічний туризм" перекочувало з наукової фантастики в реальне життя. На тлі десятків приватний компаній, які розвивають космічні апарати та збираються відправляти людей в космос за гроші, передовиками цієї сфери є SpaceX Ілона Маска, Blue Origin Джеффа Безоса і Virgin Galactic Річарда Бренсона.

Відео дня

Звичайно, вже необхідні для американської аерокосмічної галузі SpaceX і Blue Origin ставлять перед собою куди більш глобальні цілі, та космічний туризм - це лише незначна частина їх діяльності, але ось Virgin Galactic британського мільярдера Бренсона націлена саме на створення сервісу з подорожей за межі земної атмосфери.

Так, днями, компанія провела перший тестовий політ свого космічного апарату VSS Unity з людиною на борту. Звичайно, це не можна назвати запуском першого космічного туриста від Virgin Galactic, адже, крім двох пілотів VSS Unity, на борту була Бет Мозес - фахівець з підготовки космонавтів і співробітниця Virgin Galactic.

Як передає видання The Verge, Мозес стала першою жінкою, що полетіла в космос на кораблі Virgin Galactic та відчула кілька хвилин невагомості.

Місія стартувала з космодрому у каліфорнійській пустелі Мохаве, і на висоту майже в 14 кілометрів космоліт VSS Unity піднявся на борту величезного двухфюзеляжного літака WhiteKnight Two.

CC BY 2.0
Фото: CC BY 2.0

Після цього, Unity запустив свої двигуни та долетів на висоту у 89,9 км над рівнем моря. Максимальна швидкість, яку розвинув літальний апарат, в три рази перевищувала швидкість звуку (більше 3700 км/год).

Вперше VSS Unity перевозив на борту трьох осіб, а, яка виступає в ролі космічного туриста Бет Мозес оцінювала місце всередині корабля і вид, яким будуть насолоджуватися клієнти Virgin Galactic в майбутньому.

Спеціалістка також готуватиме космічних туристів до польотів на Unity, тому її вихід в космос під час п'ятого тестового польоту Virgin Galactic був необхідним для всього бізнесу компанії.

Річард Бренсон планував почати комерційні туристичні польоти в космос ще у 2009-му. Після декількох невдалих проектів, Virgin Galactic почала розробляти VSS Unity і заявляла про відправку першого космічного туриста в середині 2018-го. Близько 600 бажаючих навіть залишили депозити в розмірі $250 тис. за одне місце.

Як бачимо, терміни знову перенесли та сам Бренсон сподівається полетіти у космос на кілька хвилин хоча б влітку 2019-го.

Правда, в кінці 2018-го в мережі розгорілися суперечки з приводу того, чи дійсно Virgin Galactic зможе відправити людей у космос. Річ у тім, що національна аерокосмічна адміністрація США (NASA) присвоює статус астронавтів тим, хто досяг висоти у 80 км.

Але, за версією Міжнародної авіаційної федерації (FAI) межа між земною атмосферою і космічним простором проходить на висоті в 100 км над рівнем моря, яку також називають лінією Кармана.

Як би там не було, висота, на яку Virgin Galactic зможуть підняти своїх клієнтів дозволить їм спостерігати за Землею на тлі темряви космічного простору, побачити кривизну земної кулі та відчувати невагомість.

Virgin Galactic
Фото: Virgin Galactic

Нагадаємо, перший успішний туристичний політ у космос відбувся навесні 2001-го. Американський бізнесмен Денніс Тіто заплатив $20 млн за вісім днів в складі екіпажу Союз ТМ-32 і відвідування Міжнародної космічної станції (МКС).

Після цього, МКС відвідало ще шість чоловік. Бізнесмени платили від $20 млн до $40 млн за космічну подорож, причому один з них, мільярдер Чарльз Сімоні, зробив це двічі, у 2007 і 2009 роках. Першою жінкою-космічною туристкою стала підприємниця Ануше Анасарі, яка відвідала МКС у 2006-му.

Рівно місяць тому компанія Blue Origin заявляла, що перші тестові польоти ракети New Shepard з екіпажем на борту почнуться в кінці 2019-го. Після цього повинні стартувати продажу квитків для космічних туристів за ціною від $50 тис. до $250 тис. за одне місце.

А у 2023-му компанія Ілона Маска SpaceX повинна зробити туристичний обліт навколо Місяця на ракеті BFR, де всі доступні місця зарезервував 42-річний японський мільярдер Юсаку Маезава.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X