Революція. Ілон Маск показав новий чип Neuralink для мозку
Під час онлайн-конференції з штаб-квартири Neuralink в Сан-Франциско, вчені компанії, підтримуваної Ілоном Маском, розповіли про хід роботи над інтерфейсом мозок-комп'ютер.
Це сталося через рік після того, як Neuralink, заснована в 2016 році з метою створення інтерфейсів мозок-машина, вперше представила світу своє бачення, програмне забезпечення та імплантовану апаратну платформу. Судячи з презентації, пандемія не завадила Neuralink просуватися до своїх цілей.
Стартап Neuralink, який створений за участю Ілона Маска, розробляє пристрої нейрокомп’ютерних інтерфейсу — електронні датчики, які можна підключати до нервової системи людини для поліпшення функцій нашого тіла.
Інтерфейси мозок-машина з високою роздільною здатністю досить складні — вони повинні мати можливість зчитувати нейронну активність, щоб обирати, які групи нейронів виконують якісь завдання. Для цього добре підходять імплантовані електроди, але раніше через апаратні обмеження вони вступали в контакт з більш ніж однією областю мозку.
Ситуація змінилася з появою тонких біосумісних електродів, які обмежують утворення рубців і можуть точно націлюватися на кластери клітин.