Запрацювало! Китайський марсохід Zhurong зробив свої перші фото

19 травня 2021, 16:37

Перші зображення з китайського марсохода Zhurong показують його успішну посадку на поверхню Червоної планети.

На фото показано посадковий майданчик і апарель для марсохода, а також сонячні батареї і антену.

Зараз марсохід виконує останні приготування перед тим, як покинути посадкову платформу і почати свою місію.

Відео дня

Zhurong є першим марсіанським ровером Китаю і був на орбіті планети на борту Tianwen-1 з лютого. Tianwen-1 — перша успішна міжпланетна місія Китаю і перша спроба її виконання в поодинці.

Протягом останніх кількох місяців Tianwen-1 фотографував місце посадки Zhurong, щоб переконатися, що там безпечні умови. Це той же величезний ударний басейн, де в 1976 році приземлився спускний апарат NASA «Вікінг-2». Тепер Tianwen-1 вийшов на нову орбіту, встановивши стабільний зв’язок з марсоходом для відправки зображень.

Висота Zhurong становить близько 1,8 метра, а вага — трохи більше, ніж нині неіснуючі марсоходи NASA Spirit і Opportunity, але набагато менше, ніж Curiosity і Perseverance. Він живиться від сонячних батарей, які, як очікується, будуть підтримувати його рух протягом 90 марсіанських днів.

Марсохід призначений для вивчення геологічної структури Марса, складу його поверхні і нижчих шарів гірських порід і льоду, його магнітного поля і клімату. Для цього Zhurong оснащений камерами, георадаром, детектором магнітного поля, метеостанцією і приладом для вимірювання хімічного складу пилу і гірських порід. Орбітальний апарат Tianwen-1 має власний набір інструментів для вивчення Марса з орбіти на додаток до передачі даних з марсохода назад на Землю.

Tianwen-1 і Zhurong також призначені для демонстрації технологій, створюючи основу для запланованої на 2030-ті місії по поверненню зразків з Марса.

Раніше НВ писав, що в суботу, 15 травня, китайський космічний апарат Tianwen-1 успішно висадив на поверхню Марса апарат Zhurong.

Марсохід названий на честь міфічного китайського бога вогню. Zhurong важить 240 кілограмів і перевозить шість різних інструментів. Місія триватиме три місяці.

В цей час орбітальна станція Tianwen-1 буде приймати сигнали і записувати інформацію від марсохода.

Tianwen-1 була запущена в липні 2020 року. Їй треба було сім місяців, щоб досягти орбіти Марса в лютому 2021 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X