Антирадянський розвідник. Як легендарний шпигунський літак допомагає NASA відстежувати стихійні лиха

25 січня, 07:03
Ексклюзив NV
Літак NASA ER-2 (Фото:CC)

Літак NASA ER-2 (Фото:CC)

Нещодавно Пентагон представив нове покоління літака-шпигуна B-21 Raider. Попередник цієї моделі, випущений майже 70 років тому, досі ефективно використовується NASA для захисту людей від найнебезпечніших загроз на Землі.

Холодна війна між СРСР та США подарувала світові величезну кількість важливих наукових досягнень, плодами яких ми користуємося досі.

Більшість із них стосуються ракетобудування, космічних досліджень, різних інженерних споруд та, звичайно, аеророзвідки.

Відео дня

Однією з небагатьох живих легенд авіації залишається американський літак-розвідник U-2 з кодовою назвою "Леді дракон". Вже у 1955-му цей літак міг підніматися на висоту до 22 км і пролітати понад 3500 км. Згодом з'явилися модифікації з дальністю польоту понад 5600 км (U-2R) та 9500 км (U-2S).

Фактично це величезний планер з одним льотчиком на борту, який становив серйозну загрозу для безпеки СРСР. Лише використання радянських зенітно-ракетних комплексів С-75 через кілька років зробило U-2 вразливим.

Попри швидку появу набагато сучасніших розвідників, які змогли літати ще вище, швидше та менш помітно, U-2 був справжнім проривом для свого часу.

Доказом цього є те, що кілька модифікованих версій розвідника, що технічно застарів, досі використовуються фахівцями NASA у науково-дослідних цілях. І ось що вони роблять.

Показати ще новини
Радіо NV
X