Німецькі військові вперше застосували бойовий лазер для боротьби із дронами. Що відомо про цю зброю?

30 жовтня, 07:07
Ексклюзив НВ
Лазерна зброя Німеччини (Фото:navalnews.com)

Лазерна зброя Німеччини (Фото:navalnews.com)

ВМС Німеччини заявили про перше застосування лазерної зброї високої енергії для протидії дронам. Раніше про використання такої зброї заявляли в РФ та США.

З кінця минулого століття різні країни, включаючи США, Росію, Велику Британію, Китай, Францію, Німеччину та Ізраїль розробляють лазерну зброю.

Згідно з Женевською конвенцією, зброю спрямованої енергії заборонено використовувати проти людей. Зокрема тому в більшості випадків бойові лазери планують застосовувати проти безпілотників, супутників та інших роботизованих систем.

Відео дня

Раніше головний редактор платформи Defense Express Олег Катков допускав можливість використання лазерних комплексів потужністю понад 50 кВт для ураження іранських дронів-камікадзе Shahed-136. За його словами, подібні розробки мають Ізраїль (Iron Beam), США та Туреччини (Alka), але «поки рано говорити про масове виробництво цих комплексів та їх використання в Україні».

У прес-службі міноборони РФ навіть показували нібито дрон ЗСУ, «пошкоджений новим бойовим лазером». У відповідь на це у Пентагоні заявили, що немає жодних ознак використання лазерної зброї Росією в Україні.

Наприкінці жовтня 2022-го ВМС Німеччини заявили про перше застосування лазерної зброї проти дронів. Розповідаємо, що відомо про ці випробування.

Показати ще новини
Радіо НВ
X