Капсулу Hyperloop в Дубаї планують розігнати до 1000 км/год

7 травня 2018, 13:18

Компанії DP World Cargospeed і Virgin Hyperloop One домовилися про будівництво швидких капсул Hyperloop для перевезення вантажів.

Передбачається, що швидкість нової капсули перевищить 600 миль на годину, тобто 966 км/год, повідомляє CNN.

Система вантажних перевезень за допомогою капсул Hyperloop повинна скоротити терміни доставки і вартість транспортування товарів з порту Дубая в інші міста. Представники DP World Cargospeed стверджують, що зможуть "доставити вантаж зі швидкістю польоту за ціною трохи вище автомобільних вантажоперевезень".

Відео дня

Представник Virgin Hyperloop One Роб Ллойд розрахував, що чотириденна подорож на вантажівці може бути скорочена до 16 годин. Хоча витрати, за оцінками, будуть на 50% вище, ніж транзит вантажівок, Cargospeed вважає, що це може бути більш ніж в п'ять разів дешевше, ніж авіаперевезення.

За заявами Virgin Hyperloop One, вантажні маршрути будуть розвиватися разом з пасажирськими. Це означає, що перша робоча система може почати експлуатуватися до 2025 року. При цьому нова транспортна капсула буде адаптована під вантажі, а не під людей.

Один з керівників Virgin Hyperloop One також сказав, що в найближчі тижні очікується конкретна домовленість з Управлінням по дорогах і транспорту (RTA) щодо маршруту для пасажирських перевезень.

Hyperloop - це проект вакуумного поїзда, запропонований в 2012-2013 роках американським венчурним капіталістом Ілоном Маском. Передбачається, що потяги будуть пересуватися в герметичній трубі, з якої відкачано майже все повітря, зі швидкістю до 1220 км/год. Зараз проект не реалізований. Найбільшу активність в його втіленні проявляють компанії Virgin Hyperloop One і HTT.

Раніше повідомлялося, що тестову площадку українського варіанту надшвидкісного потягу Hyperloop можливо буде запустити вже в 2019 році.

Показати ще новини
Радіо НВ
X