Японці готуються до випробувань прототипу космічного ліфта

5 вересня 2018, 11:36

Дослідники з японського університету Сідзуока в цьому місяці спробують перевірити, як концепція космічного ліфта працює на орбіті.

Науковці перевірять, як будуть вести себе на орбіті супутники, які з'єднані спеціальним кабелем, пише News.com.au.

Два крихітних супутника незабаром відправляться до Міжнародної космічної станції. Їх відрізняє те, що вони будуть пов'язані між собою сталевим кабелем довжиною 10 метрів. І це перший крок до того, що в кінцевому підсумку може стати колосальним космічним ліфтом - пристроєм, який може в теорії з'єднати Землю і космічну станцію.

Відео дня

Вже 12 вересня з борту Міжнародної космічної станції будуть випущені два невеликих 10-сантиметрових супутника, які будуть доставлені 11 вересня. Як тільки вони опиняться на орбіті, супутники розтягнуть кабель довжиною 10 метрів. Потім між ними попливе невеликий моторизований контейнер.

Камери, підключені до кожного супутника, будуть записувати рухи. Дослідники будуть шукати будь-які непередбачені коливання або зміни орієнтації контейнера. У разі успіху це може стати першим кроком до доказу концепції вантажного космічного ліфта.

"Теоретично, космічний ліфт дуже правдоподібний. Космічні подорожі можуть стати чимось популярним в майбутньому, якщо він запрацює", - сказав керівник дослідницької групи Йоджі Ісікава.

На думку вчених, головною складністю в реалізації ідеї космічного ліфта є розробка відповідного високоміцного кабелю, яким цей ліфт буде пересуватися. Подібний кабель має мати хороший захист від високоенергетичних космічних променів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X