Остання надія Путіна? Звідки в Ірану ефективні балістичні ракети та який ризик вони становлять для України

Іранські ракети (Фото:thearabweekly.com)
Іран готується до передачі Росії своїх балістичних ракет малої та середньої дальності. Судячи з технічних характеристик, точність цих ракет є вищою, ніж у різних модифікацій російських Іскандерів. Як Іран розробив таку зброю, перебуваючи під санкціями з кінця ХХ століття?
До кінця восьмого місяця війни головним тактичним ходом російської армії стали удари по енергетичній інфраструктурі України.
Важливу роль у цих ударах відіграли іранські дрони-камікадзе, постачання яких заперечують обидві сторони.
За даними Інституту вивчення війни, 20 серпня Кремль відправив до Тегерана 140 млн євро готівкою, кілька захоплених протитанкових ракет NLAW, ПТРК Javelin і ПЗРК Stinger в обмін на 160 додаткових безпілотників Shahed-136.
У середині листопада також повідомлялося, що Іран планує передати Росії сотні балістичних ракет класу земля-земля, які окупанти можуть почати застосовувати в Україні найближчими тижнями. Зокрема йшлося про ракети Fateh-110 та Zolfaghar.
Представник Пентагону генерал Патрік Райдер поки не підтвердив факт передачі ракет, додавши, що про це можна буде сказати напевно лише тоді, коли зброю застосують на полі бою в Україні.
Імовірне постачання іранської зброї вказує на виснаження російських ресурсів, які вважалися «бездонними». Хоча ключове питання — звідки в Ірану ефективні балістичні ракети, якщо західні країни останні кілька десятків років обмежували розвиток іранського ракетобудування шляхом санкцій?
НВ розібрався, що собою являють Fateh-110 і Zolfaghar і чим вони небезпечні для України.