Ілон Маск запропонував побудувати тунель в Австралії

18 січня 2019, 13:20

Засновник і власник Boring Company Ілон Маск запропонував прорити тунель в австралійських Блакитних горах.

Таку пропозицію Маск висловив в бесіді з австралійським парламентарієм, пише Mashable .

Генеральний директор Tesla і Boring Company відповів на твіт австралійського політика Джеремі Бекінгема, який звернувся до Маску з проханням вирішити проблему пробок в Сіднеї за допомогою тунелю.

Відео дня

В даний час Сідней є одним з найбільш перевантажених міст Австралії, де вивчаються кілька проектів будівництва тунелів на кілька мільярдів доларів. Про це йдеться в звіті Національної асоціації автомобільних доріг (NRMA) за 2018 рік.

Джеремі Бекінгем, незалежний член парламенту Нового Південного Уельсу з Сіднея, поцікавився, скільки буде коштувати будівництво 50-кілометрового (31-мильного) тунелю, що проходить через Блакитні гори на захід від Сіднея.

Маск відповів, оцінивши витрати на двосторонній високошвидкісний транзит близько $ 750 млн ($ 15 млн за кілометр) і $ 50 млн на будівництво станції. Судячи з усього, цифри вказані в доларах США, тобто загальна сума в 800 мільйонів доларів США буде дорівнювати приблизно 1,1 мільярда доларів Австралії.

Бекінгем опублікував зображення потенційного маршруту тунелю, що йде від передмістя Пенріт в західному Сіднеї до Літгоу в Блакитних горах, і написав, що він підніме питання в розмові з прем'єр-міністром Нового Південного Уельсу Гледіс Бережіклян.

"Спасибі, приятель. Це схоже на угоду", - додав він.

Якщо Boring Company дійсно підпише контракт на прокладку тунелю під австралійської горою, то для компанії це стане першим проектом за межами США.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X