І в космосі не сховатися. Росія встановить камери спостереження всередині МКС

6 листопада 2018, 09:39

Роскосмос розглядає можливість установки на російському сегменті Міжнародної космічної станції камер для відстеження пересувань космонавтів.

Питання камер стало актуальним після того, як на борту одного з модулів виявили діру, повідомили РІА Новини 6 листопада в прес-службі держкорпорації.

"Проект з камерами готується", - відповіли в прес-службі на відповідне питання.

Відео дня

На російському сегменті МКС зараз камер немає. Раніше джерела повідомляли, що Роскосмос запросив у NASA записи з американських камер в рамках розслідування причин появи отвори в кораблі Союз МС-09. Офіційного підтвердження, що в NASA погодилися її надати, не було.

Тридцятого серпня системи МКС зафіксували витік повітря, а екіпаж виявив отвір в обшивці корабля Союз МС-09, який пристикувався до станції 8 червня. Увечері того ж дня за порадою центру управління польотами російські космонавти залили отвір герметиком.

Внутрішня комісія Ракетно-космічної корпорації "Енергія" (виробник космічного корабля) виключила версію виробничого браку. Розслідуванням зайнялася комісія Роскосмосу. Спочатку планувалося, що вона завершить свою роботу в середині листопада, після виходу російських космонавтів у відкритий космос для огляду "дірки".

Однак під час запуску чергового екіпажу до МКС, 11 жовтня, сталася аварія ракети Союз-ФГ. Екіпаж корабля Союз МС-10 - російський космонавт Олексій Овчінін і американський астронавт Нік Хейг - повернулися на Землю, але вихід довелося перенести. Тепер очікується, що він відбудеться 10-11 грудня.

Показати ще новини
Радіо NV
X