У США вважають китайську гіперзвукову ракету найсерйознішою загрозою. Чого боїться Пентагон?

17 грудня 2022, 20:02
Ексклюзив NV
Гіперзвукова зброя (Фото:CC)

Гіперзвукова зброя (Фото:CC)

Днями американці випробували боєздатний прототип гіперзвукової ракети AGM-183A ARRW. Водночас військове керівництво США бачить найбільшу загрозу для себе в аналогічній китайській зброї.

Технічно, першою і поки що єдиною країною, яка застосувала гіперзвукову зброю під час бойових дій, залишається Росія. Йдеться про ракети Х-47М Кинджал, якими армія РФ, ймовірно, вже кілька разів обстрілювала територію України.

Відео дня

Гіперзвукова зброя відрізняється від надзвукової тим, що вона може перевищувати швидкість звуку у кілька разів. Літаючи на швидкостях вище 6000 км/год, такі ракети можуть маневрувати за допомогою аеродинамічних сил, що унеможливлює їх перехоплення навіть найсучаснішими системами ППО.

Цю зброю також можна використовувати для доставки ядерних боєголовок. Тому гіперзвукові системи вважають однією з найнебезпечніших технологій у сучасному світі.

Точні характеристики російських Кинджалів, як і їхня кількість на озброєнні, залишаються невідомими. Паралельно з цим у США випробовують одразу кілька видів гіперзвукових ракет, які мають бути готові до використання у найближчі місяці.

Незважаючи на заяви Росії, у Пентагоні кажуть, що головною загрозою для американських військових баз є китайська гіперзвукова ракета DF-17, що розробляється. НВ зібрав усе, що відомо про цю зброю.

Показати ще новини
Радіо NV
X