На мило не відправиш. Fujitsu готує комп'ютерного суддю до Олімпіади 2020

16 травня 2019, 13:04

Японський технологічний гігант Fujitsu оголосив про партнерство з Міжнародною федерацією гімнастики для впровадження технології суддівства за допомогою штучного інтелекту.

Вже проводяться перші випробування для підготовки до можливого використання в Токіо в 2020 році, пише Techradar .

Компанія розповіла більше про свої технології на заході Fujitsu Forum в Токіо. Fujitsu сподівається, що її технологія "системи підтримки суддівства" допоможе усунути можливі помилки, які можуть коштувати спортсменам олімпійських нагород.

Відео дня

Система використовує тривимірні лазерні датчики для захоплення рухів гімнасток в режимі реального часу, забезпечуючи два мільйони знімків в секунду в таких сферах, як кути вигину руки або ноги, кути піднесення і висота окремих рухів. Потім це порівнюється з базою даних існуючих визнаних рухів, щоб надати більш точне уявлення про роботу спортсмена для суддів.

Fujitsu каже, що на змаганнях FIG зазвичай припадає 100 суддів на 200 спортсменів, тому нова система може допомогти скоротити необхідну кількість і зменшити можливі помилки, наприклад, помилки, викликані втомою людини.

Технологію планується впровадити на майбутньому чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики, який пройде з 4 по 13 жовтня в Штутгарті, Німеччина, і планується проведення подальших випробувань, оскільки Fujtisu планує використовувати свого цифрового суддю на Олімпіаді в Токіо в 2020.

Крім допомоги суддям, Fujitsu каже, що технологія може також використовуватися самими спортсменами в тренувальних програмах - допомагаючи їм визначати області, де вони можуть зазнати невдачі в певних рухах.

Крім спортивної гімнастики, система в перспективі може допомогти і в інших видах спорту, включаючи стрибки на батуті та скейтбординг, що означає, що вона цілком може бути важливою дійовою особою на подальших олімпійських змаганнях.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X