Роскосмос підіграв SpaceX. Європейське космічне агентство знайшло заміну російським ракетам Союз

21 жовтня 2022, 10:37
ESA та SpaceX (Фото:SpaceX)

ESA та SpaceX (Фото:SpaceX)

Представники ESA заявили про запуск місій Euclid і Hera в 2023-му і 2024-му на ракетах Falcon 9 компанії SpaceX. Раніше агентство припинило співпрацю з Роскосмосом.

Після антиросійських санкцій ЕSA втратило доступ до ракет-носіїв та космічних кораблів Роскосмосу Союз.

Новим партнером агенції стане компанія Ілона Маска SpaceX: днями в ESA заявили про запуск своїх головних двох місій найближчим часом на багаторазових ракетах Falcon 9.

Відео дня

Йдеться про місію із запуску спеціальної космічної обсерваторії Euclid для дослідження темної матерії та темної енергії у 2023-му, а також про запуск апарату Hera у 2024-му, який має зіткнутися з астероїдом для тестування систем захисту Землі від небезпечних об'єктів.

Раніше росіяни заявили про припинення запусків своїх ракет Союз із космодрому ESA у Французькій Гвіані у відповідь на західні санкції.

Місію Hera також планували запустити на європейській ракеті Ariane 6, але від цієї ідеї відмовилися на користь Falcon 9, оскільки проєкт Ariane 6, який розробляється, не встигнуть підготувати до цього часу.

Відомо, що ESA мав довгострокові контракти з Роскосмосом на запуск Союзів, але в агентстві не розкрили фінансові деталі відмови від співпраці з РФ.

Директор з наукових досліджень ESA Гюнтер Хасінгер заявив, що ця зміна матиме «позитивний ефект» на бюджет науки, оскільки заощадить час порівняно з очікуванням запуску на європейській ракеті.

Через російське вторгнення в Україну ESA також відмовилася від спільної з Роскосмосом місії ExoMars, в межах якої на Марс цього року мали відправити марсохід Розалінда Франклін. Новою найімовірнішою датою запуску ExoMars є 2028 рік.

У такому разі європейський марсохід прибуде на Марс лише до 2030-го.

Показати ще новини
Радіо NV
X