Добраніч, малята. У Китаї представили віртуального ведучого, створеного штучним інтелектом

8 листопада 2018, 15:45

Китайське агентство новин Сіньхуа представило ведучого новин, який був повністю змодельований системою штучного інтелекту.

Віртуальні ведучі отримали вигляд реального диктора Чжан Чжао і читають новини з використанням синтезованих голосів, пише The Verge.

Інженерами були створені два ведучих: один для англійського мовлення і один для китайського. У Сіньхуа кажуть, що у подібних зображень є "нескінченні перспективи", і вони набагато дешевше, ніж диктори з плоті і крові.

Відео дня

Не зовсім зрозуміло, які технології було використано для створення зображень. Імовірно, інженери з Сіньхуа використовували кадри Чжан Чжао як базовий шар, а потім анімували частини рота й обличчя, щоб перетворити знімок на віртуального ведучого. Об'єднавши це рішення з синтезованим голосом, Сіньхуа може отримати електронного ведучого новин.

"Кожен ведучий може працювати 24 години на добу на офіційному веб-сайті та на різних платформах соціальних мереж, знижуючи витрати на виробництво новин та підвищуючи ефективність" - запевняють у Сіньхуа.

Втім, технологія має свої обмеження. На роликах видно, що діапазон виразів обличчя нових дикторів обмежений, а голос явно штучний. Але дослідження в галузі машинного навчання в цій сфері швидко поліпшуються, і неважко уявити майбутнє, в якому віртуальні ведучі не відрізняються від реальних.

"Розвиток медіаіндустрії вимагає постійних інновацій та глибокої інтеграції передових технологій. Я буду невпинно працювати, щоб тримати вас в курсі, у міру того як тексти будуть надходити в мою систему", - розповів віртуальний ведучий у своєму першому ефірі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X