Замість навушників. Ілон Маск розповів, як ще можна використовувати імплантовані в мозок чіпи

21 липня 2020, 10:24

Стартап Ілона Маска Neuralink працює над інтерфейсом мозок-комп'ютер, який дозволить транслювати потокову музику прямо в мозок.

Відповідаючи в листуванні інженеру Остину Говарду, Маск підтвердив, що технологія Neuralink дозволить людям «слухати музику прямо з наших чіпів».

Таким чином, за допомогою чіпа звукові хвилі будуть направлятися безпосередньо в мозок, минаючи вухо і равликовий нерв, що відповідає за передачу слухових імпульсів, а також імпульсів, що виходять з вестибулярного відділу внутрішнього вуха.

Відео дня

Він також сказав, що Neuralink «може допомогти контролювати рівні гормонів і використовувати їх в наших інтересах (поліпшення здібностей і міркувань, зняття тривоги і так далі)».

На підтвердження теорії про розширених можливостях мікросхеми говорить і недавнє оголошення Маска про набір в команду інженерів, які спеціалізуються на гаджетах і переносній електроніці.

З моменту свого заснування в 2016 році компанія Neuralink провела тільки одну велику публічну презентацію про те, як будуть працювати технології.

Виступаючи на заході 2019 року, Ілон Маск сказав, що фірма працює над пристроєм, який забезпечить прямий зв’язок між комп’ютером і чіпом, вставленим в мозок.

У перспективі така процедура може поліпшити якість життя пацієнтів, які страждають від епілепсії або хвороби Паркінсона, а також відновити контроль над кінцівками після травм хребта.

Раніше НВ писав, що Ілон Маск розповів, що його стартап Neuralink, який займається створенням інтерфейсу мозок-комп'ютер, близький до запуску тестування на реальних людей.

На першому етапі завданням Neuralink буде лікування у пацієнта порушень, викликаних травмами мозку, вважає Маск.

«Ми ще не тестуємо людей, але я думаю, що це не буде занадто довго. Можливо, ми зможемо впровадити чіп Neuralink людині менш ніж за рік, я думаю», — сказав Маск в інтерв'ю.

«На нас чекає ще багато роботи», — сказав Маск. Повертаючись графіку тестування протягом року, він зазначив, що «є шанс поставити кому-то чіп і відновити його працездатність і відновити деякі функції, які він втратив».

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X