Без блекджека. Російська армія зібралася побудувати свій інтернет

13 березня 2019, 17:54

Збройні сили Росії почали роботу над своєрідним "закритим інтернетом", мережею для власних потреб.

Закрита система обміну цифровою інформацією вже отримала назву - мультисервисна транспортна мережа зв'язку (МТСС), повідомляє російське видання Известия .

Якщо вірити планам військових чиновників РФ, перший етап робіт завершиться до кінця 2019 го, а повністю мережу буде готова через два роки. У МТСС з'явиться власний пошуковик, а для її незалежного функціонування військові прокладуть волоконно-оптичний кабель через Арктику.

Відео дня

На думку російських експертів, досвід створення такої системи "стане в нагоді при формуванні національної мережі", тобто росіяни всерйоз розглядають можливість відгородитися від решти світу.

Мультмсервісна транспортна мережа зв'язку не матиме точок обміну трафіком, що пов'язують її з Всесвітньою павутиною, розповіли у військовому відомстві РФ. Вся важлива інформація буде зберігатися на серверах Міноборони. Крім того, планується, що МТСС дозволить організувати швидкісну передачу практично будь-якого обсягу інформації на всій території країни з використанням технології Big Data.

Зараз для обміну інформацією російські військові користуються ЗСПД - закритим сегментом передачі даних. Але до недавнього часу він використовував в тому числі і мережі цивільних операторів. В майбутньому ж ЗСПД буде повністю інтегрований в МТСС.

Для передачі інформації, як запевняють російські чиновники, буде створена єдина система управління. У МТСС передбачені електронний журнал обліку дій посадових осіб і ідентифікація користувачів. Ця система дозволить відновити всі дії військовослужбовця в мережі. У військовому інтернеті з'явиться і свій семантичний пошуковик, який дозволить запитувати інформацію по ключовим словам або фразам.

Теоретично військова мережа обміну інформацією в майбутньому може стати сегментом суверенного російського інтернету, пояснив Известиям провідний аналітик компанії Fintech Lab Сергій Вільянов.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X