Американські вчені зарядили батарею смартфона лазером

22 лютого 2018, 15:26
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідники з Вашингтонського університету розробили новий спосіб зарядки смартфона за допомогою лазерів.

Команда розробників запевняє, що метод зарядки безпечний і використовує вузький невидимий промінь від лазерного випромінювача для зарядки акумулятора смартфона, пише SlashGear.

Відео дня

Щоб створити лазерну зарядку, команда змонтувала тонкий силовий осередок на задній панелі смартфона, який може приймати енергію від лазера. Металевий радіатор з плоскою пластиною також знаходиться на задній панелі смартфона, щоб допомогти розсіяти надлишок тепла від лазера.

Також в пристрій додано відбивач, який вимикає лазер, якщо людина рухається шляхом променя. Річ у тім, що лазер, який використовували при випробуванні зарядки нового типу, може пошкодити око або шкіру людини

Лазер, який заряджає смартфон, генерує вузько сфокусовані промені в ближньому інфрачервоному діапазоні: в цьому діапазоні працюють, наприклад, прилади нічного бачення. Дослідники говорять, що лазерна система може заряджати смартфон так само швидко, як це робить USB-кабель.

В експерименті смартфон заряджали на відстані 4,3 метра. Також повідомляється, що вченим вдалося заряджати смартфон лазером потужністю 1,36 ват протягом восьми годин без перегріву.

Дослідники сподіваються, що технологію можна буде застосовувати і для зарядки інших пристроїв: відео- та фотокамер, планшетів і комп'ютерів. У найближчій перспективі лазер зможе роздавати енергію гаджетам з відстані в 12 метрів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X