BioShock по-радянськи. Геймери розкритикували російський шутер Atomic Heart

Нова російська гра викликала негативну реакцію геймерів (Фото:Mundfish)
У лютому 2023 року вийде нова гра, створена на кошти російських підсанкційних організацій. На думку багатьох любителів ігор, вона паразитує на ностальгії за СРСР і популяризує російську агресію проти України.
Реліз гри відбудеться 21 лютого. Її автором є студія Mundfish, формально зареєстрована на Кіпрі. Проте лише кілька років тому вона вважалася російською та мала офіс у Москві.
Незважаючи на численні заклики як тих, хто співчуває Україні, так і тих, хто підтримує російську агресію, команда Mundfish не коментувала напад Росії протягом останніх 11 місяців. Зрештою, в її Twitter все ж таки з’явився пост з розмитим змістом, в якому ніяк не читається засудження дій РФ:
«Хлопці, ми взяли до уваги питання, пов’язані з тим, де ми знаходимося. Хочемо запевнити вас, що Mundfish — це розробник та студія з глобальною командою, яка зосереджена на інноваційній грі, і, безсумнівно, ми є організацією, яка виступає за мир проти насильства над людьми».
Відомо, що студія планує випустити Atomic Heart на платформі VK Play, президентом якої є Володимир Кирієнко, син Сергія Кирієнка. Він є першим заступником керівника Адміністрації президента Російської Федерації, членом Державної Ради Російської Федерації. Кирієнко відкрито підтримує війну проти України та вважає, що на Росію напало НАТО.
Крім того, чиновник, який перебуває під санкціями США, вважається куратором відносин РФ і самопроголошених республік ДНР і ЛНР.
Інвесторами Atomic Heart виступають Gaijin Entertainment та GEM Capital. Перша, за інформацією видання The Gamer, також спонсорує Великокаліберний Переполох — антиукраїнський канал на YouTube, який пропагує російську армію.
GEM Capital, як вдалося з’ясувати користувачам Twitter, належить колишньому співробітнику російського Газпрому Анатолію Палію. Ця компанія також пов’язана з підсанкційними банками та організаціями.
Щодо самої гри Atomic Heart, її вже називають пропагандою радянського комуністичного ладу. Дія шутера відбувається у СРСР майбутнього. За задумом авторів, ця країна не розпадалася і успішно освоїла безліч сучасних технологій. Головному герою, розвіднику Сергію Нечаєву, доведеться боротися з роботами, що повстали.
Саундтрек до гри записав Микола Басков, який відзначився активною підтримкою російської агресії проти України.
Ідея та втілення гри вже були розкритиковані багатьма геймерами. Крім українців, обурення висловили й польські любителі ігор, які наголошують на недоречній популяризації СРСР.
В ігровій спільноті дедалі частіше звучать заклики бойкотувати гру ще до її виходу.