Завтра уряд оголосить перший в Україні 4G-тендер – джерело

6 листопада 2017, 13:01
Найбільші стільникові компанії країни відзвітували про те, що значна частина їхніх користувачів уже могла би користуватися четвертим поколінням мобільного зв’язку

Як стало відомо НВ, завтра Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) розгляне питання про оголошення 4G-тендеру. Телеком-регулятор має намір запропонувати учасникам ринку ліцензії у "високому діапазоні" – 2600 МГц. Від продажу яких держава розраховує отримати не менше 2,3 млрд грн.

Відео дня

Мобільні оператори вже не перший рік звітують про підготовку до четвертого покоління (4G/LTE) як своєї інфраструктури, так і абонентів.

З початку 2017 року частка смартфонів в мережі Київстар із підтримкою 4G зросла на 62% - до 38% від загальної кількості терміналів, якими користуються абоненти цієї компанії. Проникнення 4G-ready смартфонів у мережі Vodafone Україна досягло 20%, що вдвічі більше порівняно з 4 кварталом 2016 року. У lifecell 23,7% користувачів уже мають на руках термінали з підтримкою четвертого покоління.

Найбільші оператори заявили, що провели велику роботу з підготовки свого обладнання до запуску нового мобільного стандарту. За останні півтора року Київстар модернізував всі базові станції, повідомила прес-служба компанії. Оператор встановив мультимедійне обладнання, яке підтримує різні стандарти зв’язку, в тому числі й 4G. "Мережа Київстар готова до 4G на 100%", - підкреслили в компанії.

Понад рік тому Vodafone Україна повністю перейшов на закупівлю нового типу карт – USIM. Вони дозволяють користуватися послугами не тільки в GSM та UMTS мережах, але й у мережах 4G. В компанії підкреслили, що карти нового типу встановлені у всіх нових партіях стартових пакетів оператора. Існуючі абоненти можуть безкоштовно замінити свою стару карту на USIM в будь-якому магазині Vodafone. Понад третина всіх абонентів цього оператора уже користуються USIM-картами нового покоління.

Київстар також продає стартові пакети з SIM-картами 4G-ready. Усі бажаючі можуть зі збереженням номера замінити свою карту на таку, що підтримує новий мобільний стандарт. Для заміни користувачі можуть або звернутися в магазин Київстар, або, керуючись простою інструкцією, здійснити заміну самостійно.

НВ раніше писало, що 4G-ліцензії у діапазоні 2600 МГц дозволять операторам збудувати лише фрагментарне покриття у великих містах. Середня швидкість для абонентів у новому стандарті може досягнути 25 Мбіт/с при завантаженні (download). Для того, щоби оператори охопили четвертим поколінням якнайбільші території, потрібен тендер у діапазоні 1800 МГц. НКРЗІ пообіцяла провести його пізніше, через кілька місяців після першого розпродажу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X