
Убий бобра, врятуй дерево. Навіщо потрібна електронна книга і як її правильно вибрати?
П’ять найкращих читалок електронних книг просто зараз
Ви ще досі читаєте паперові книги? А дерев вам не шкода? Втім, економія паперу — не єдиний плюс електронних книг.
Поговорімо і про інші плюси.
Найочевидніший з них — можливість носити з собою цілу бібліотеку. Одна компактна електронна книга набагато тонша за середньостатистичну книгу. Але водночас може вмістити в себе стільки книг, що вам вистачить на кілька років безперервного читання.
Ще один плюс — сучасні читалки з WiFi дають можливість обходитися без з'єднання з комп’ютером і закачувати книги безпосередньо з інтернету.
Ну й на закуску — використовуючи електронну книгу, ви можете вибрати шрифт і його розмір, які вам зручні. А це має принципове значення для комфортного читання.
Ну а мінусів у електронних книг просто немає.
Технологія E Ink нешкідлива для очей. У всякому разі, читаючи з такого екрана ви завдасте очам не більшої шкоди, ніж читаючи звичайну паперову книгу. У багатьох моделей сучасних читалок є підсвічування. Це зручно для читання в темряві — не потрібно використовувати додаткове джерело освітлення.
Вартість сучасних читалок різниться від вельми прийнятної ціни 1500−2000 грн до значних 7000−8000 грн за топові моделі. І 15 000−20 000 грн за супертопові зі спеціальними можливостями.
Ось п’ять моделей електронних книг, які нині є найкращий вибором з погляду «ціна-якість».

PocketBook 614 Basic 3
2599 грн

Справжній бестселер. Компактна читалка з приємним дизайном і 6-дюймовим екраном за технологією E Ink Pearl (16 градацій сірого). Тут немає WiFi і підсвічування. Але є 8 ГБ вбудованої пам’яті (цього запросто вистачить для зберігання тисяч книг).
Такий собі базовий варіант електронної книги для тих, хто готовий миритися з відсутністю «повного фаршу» заради компромісної ціни.
Час автономної роботи тут просто фантастичний. Якщо читати приблизно 2−3 години на день, заряджати читалку потрібно не частіше, ніж раз на кілька місяців.
Біжимо за посиланням, прицінюємось.
PocketBook InkPad 3 Pro 740
Від 7000 грн

А це — інша крайність.
Модель дорога і пафосна.
Екран має діагональ 7,8 дюйма з високою роздільною здатністю (1872x1404 пікселі), виконаний за технологією E Ink Carta (16 градацій сірого).
Тут 16 ГБ оперативної пам’яті. Слота для карт пам’яті тут немає, комусь це може не сподобатися, але навіщо потрібні карти з таким об'ємом вбудованої пам’яті?
Є підсвічування і WiFi. Нові прошивки справно прилітають «повітрям».
Ось тут — добра ціна на цю модель просто зараз.
Amazon Kindle 10-го покоління 2019
2500 грн

Kindle — далеко не найфункціональніша читалка в світі. Але — одна з найпрестижніших, це однозначно.
До певної міри це дітище компанії Amazon стало символом електронних книг. Використовуючи Kindle, ви не просто читаєте книги в безпаперовому вигляді. Ви ще й голосно заявляєте про це всьому світу.
6-дюймовий екран класичного типу E Ink (800*600 точок, 16 градацій сірого), 4 ГБ вбудованої пам’яті. Є WiFi і Bluetooth. Дуже просте меню, в якому розбереться навіть дитина. Тривалий час автономної роботи (до місяця в разі активного використання).
Одне слово, це — справжня класика жанру. Ось посилання з хорошою ціною.
AirBook City Base
2000 грн

Недорога і компактна читалка з 6-дюймовим сенсорним екраном. Вона важить всього 145 г.
Тут немає підсвічування і WiFi. І підтримки екзотичних форматів файлів. І взагалі тут немає нічого зайвого. Це — просто мінімалістична електронна книга для тих, хто хоче просто читати.
Зате ціна не кусається. Ось посилання, прицінюйтесь.
PocketBook 632 Touch HD 3
Від 5000 грн

Цікавий варіант з погляду «ціна-якість».
6-дюймовий екран E Ink Carta не просто гарний. Він ще й сенсорний. Якщо маєте бажання, ви можете гортати книгу, просто торкаючись екрана.
Є WiFi і 16 ГБ вбудованої пам’яті. А також підсвічування.
І дизайн симпатичний. І ергономіка на висоті.
Час автономної роботи в середньому два тижні при 2−3 годинах читання щодня. Не рекордний показник, але цілком пристойний.
Придбати цю електронну книгу можна, наприклад, ось тут.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.