Все більше українських споживачів ризикують принтерами заради економії

22 листопада 2016, 10:00
PR

Згідно з останнім дослідженням українського ринку витратних матеріалів, споживачі практично перестали купувати картриджі для кольорових струменевих принтерів, а відновлюють і заправляють відпрацьовані картриджі у різних «умільців»

За оцінками компанії IDC, в 2016 році весь ринок витратних матеріалів складе близько 1,5 млрд грн, з яких 1,2 млрд припаде на частку тонерів (чорнила), а 250 млн – змінних картриджів. Якщо міряти в штуках, то частка картриджів складе менше 4%.

Відео дня

"У 2015 ринок друкувальної техніки просів, - зазначає Олексій Гвозденко, менеджер програм досліджень IDC в країнах СНД, периферійні пристрої. - На ринку в цей час практично повністю домінують заправки".

Експерти відзначають, що після падіння курсу гривні частка оригінальних картриджів суттєво зменшилася внаслідок їх триразового подорожчання, в той час як вартість заправок в середньому зросла в два рази і становить сьогодні 100-150 грн.

Не дивно, що в цій ситуації споживачів відлякує висока ціна картриджів, і вони прагнуть перейти на дешеві матеріали. Але чим це загрожує?

Наприклад, підроблені картриджі, які поставляються сторонніми виробниками, набагато частіше виходять з ладу і призводять до поломок самих принтерів. І не дивно, адже в них використовуються дешеві технології, і такі картриджі призначені, як правило, для одноразового використання, що сильно відбивається на їх періоді експлуатації. При цьому, природно, невідома точна кількість заправленого чорнила й відповідність кольорової гами при друці.

Тому споживачі віддають свою перевагу заправкам сумісним чорнилом відпрацьованих оригінальних картриджів. Як правило, роблять це в невеликих точках, яких на українському ринку налічується кілька тисяч. І, природно, вони ніяк не можуть гарантувати якість. Мало того, споживачі навіть не чекають від заправок у таких «майстрів» якої-небудь якості. «Аби друкувало!» Ні про яку відповідність кольору мова вже не йде.

Адже і заправляють вони чорнилом від сторонніх виробників, які домагаються лише приблизної відповідності кольорів, змішуючи дешеві китайські фарби. Це позначається не тільки на передачі кольору, але й на тривалості зберігання знімка. А ще таке чорнило може відрізнятися за консистенцією, протікати, блокувати друкувальну головку, призводити до розмивання кольорів і утворення смуг на зображенні. У підсумку сумісні чорнила можуть призводити до виходу з ладу не тільки картриджів, але й принтера в цілому.

Зверніть увагу, що після використання неоригінальних комплектуючих і матеріалів виробник відмовляється здійснювати гарантійний ремонт, тож доведеться лагодити його за свій рахунок або купувати новий принтер.

Тому краще витрачати трохи більше, але купувати все-таки оригінальні картриджі, ніж «цілеспрямовано» виводити з ладу свої принтери. Адже великі виробники, що випускають всю лінійку продукції, гарантують якість і несуть за неї відповідальність. Великі бренди витрачають мільярди доларів на нові розробки, щоб зробити надруковане фото ще більш наближеним до реальності і збільшити термін його зберігання.

Так, наприклад, Canon використовує у своїх струменевих принтерах безліч запатентованих технологій. Технологія друкуючої головки FINE дозволяє отримати реалістичне кольорове зображення і чіткий друк маленьких літер і тонких ліній чорним кольором. Ще одна технологія Auto Power Off автоматично паркує головки, і таким чином подовжує термін використання картриджів, чорнила та принтера.

Canon наповнює свої картриджі спеціально розробленими чорнилом з дещо відмінними характеристиками по кольоровості й збереження: ChromaLife100, ChromaLife100+ і LUCIA. Всі вони забезпечують відмінну передачу кольору і довге життя фото. Але особливо виділяється чорнило ChromaLife100+, яке не вицвітає в альбомі при використанні оригінального паперу до 200 років, тобто є практично вічним!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X