Виявлено вірус, що маскується під Pokemon Go

15 вересня 2016, 11:32
Антивірусна компанія Kaspersky Lab виявила в офіційному магазині Google Play шкідливий додаток Guide for Pokémon Go, який містить троянський вірус, що заражає пристрої Android і отримує над ними повний контроль

За оцінками експертів компанії, жертвами вірусу, що експлуатує популярність мобільної гри, потенційно можуть стати понад 500 тисяч користувачів - саме стільки разів було завантажено шкідливий додаток. На сьогоднішній день є дані про більш ніж 6 тисячі підтверджених заражень здебільшого в Індії, Індонезії, Росії.

Відео дня

Троянець, який міститься в додатку Guide for Pokémon Go, використовує уразливості операційної системи для отримання прав суперкористувача й здатний завантажувати на пристрій додаткові шкідливі модулі та програми, а також демонструвати нав'язливу рекламу.

"Жертви конкретно цього троянця можуть спочатку навіть і не помітити присутності шкідників в своєму смартфоні і будуть просто злитися від надлишку нав'язливої реклами. Проте наслідки такого зараження можуть бути куди більш серйозними, адже цей троянець отримує контроль над всім пристроєм, включаючи всі дані й файли, які зберігаються на ньому", - розповідає антивірусний експерт Роман Унучек.

При цьому сама програма володіє функціями, які допомагають йому уникати виявлення. Приміром, вона починає працювати не відразу в момент запуску шкідливого додатка. Вірус чекає, коли користувач встановить або видалить будь-який інший додаток, потім перевіряє, що потрапив на реальний пристрій, а не віртуальний. Навіть після цього троянець чекає ще пару годин, перш ніж почати роботу, розповіли в Kaspersky.

Троянець передає на сервер зловмисників інформацію про зараженому пристрої (країну, мову, модель гаджета і версію ОС) і чекає відповіді. Тільки у разі схвалення шкідник приступає до завантаження, встановлення та запуску додаткових шкідливих модулів.

В даний час додаток Guide for Pokémon Go видалено з Google Play. Але в компанії зазначили, що це вже не перший випадок появи таких шкідливих додатків в офіційному магазині.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка
Редактор: Марія Кабацій

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X