Вчені: відмова від соцмереж робить людей щасливішими

17 листопада 2016, 15:45
В Данії провели експеримент щодо відмови від Facebook: люди, що провели тиждень без соцмереж, відчували більше задоволення життям

Дослідник з Данії провів експеримент за участю 1095 користувачів Facebook. Анкетування після завершення дослідження показало, що відмова від соцмережі на тиждень збільшує рівень позитивних емоцій, пише Tehnot.

Відео дня

Випробовуваних випадковим чином розподілили по двом групам, після чого учасників тестової групи попросили не заходити на Facebook протягом тижня. Для вірності їх попросили також видалити додатки Facebook з телефонів. Учасники контрольної групи при цьому продовжували користуватися Facebook як зазвичай.

З'ясувалося, що тільки 87% змогли пройти тест і не користуватися соціальною мережею. Після закінчення експерименту учасники заповнили анкети, в яких їх попросили вказати ступінь свого задоволення життям і кількість позитивних емоцій.

Як виявилося, учасники тестової групи відчували більше задоволення життям і відчували більше позитивних емоцій, ніж учасники контрольної групи (рівень значимості p < 0,001 для обох факторів). Проте в цілому ефект був досить незначним: наприклад, різниця між групами в задоволеності життям склала всього 0,37.

На жаль, саме дослідження мало недоліки. По-перше, воно не було сліпим – всі учасники знали про належність до певної групи, а оцінки їх задоволеності життям і емоції бралися тільки зі слів опитаних.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X