Українська митниця оголосила війну Xiaomi - ЗМІ

29 травня 2017, 14:12
Митники перестали пропускати в Україну деякі посилки з технікою Xiaomi

Покупці уточнюють, що поштова служба попередила про те, що посилки відправляються назад відправнику. Це підтвердив і представник одного з китайських інтернет-магазинів, повідомляє 112.ua.

Відео дня

У всеукраїнську спільноту Xiaomi "Mi Community", станом на початок травня, надійшло кілька скарг/питань від приватних осіб.

"Люди вважають, що це ми монополізуємо ринок. Це не так, ми не маємо відношення до заборони", - уточнює Дмитро Лупич, координатор українського ком'юніті.

В Україні представником правовласника торговельної марки Xiaomi є адвокат Олександр Шевченко. Українська митниця підтверджує, що, згідно з чинним законодавством, він і тільки він може дозволяти або забороняти доставку смартфонів в Україну.

За словами самого Олександра Шевченка, запит на заборону ввезення посилок з технікою Xiaomi дійсно є. Він відповідає статті 398 Митного кодексу України, а посилки, в яких знаходиться 1-2 одиниці товару, не повертаються.

У той же час, Дмитро Лупич, координатор Mi-ком'юніті в Україні, заявляє, що спільнота підтримує боротьбу з великими поставками контрафактного товару, але в той же час виступає за відкритий, вільний і конкурентний ринок, дотримання громадянських прав і прав приватних осіб купувати товар, замовляючи його з-за кордону.

Цікаво, що схожі проблеми майже одночасно почалися в українських і російських покупців смартфонів Xiaomi. На думку журналістів, це може свідчити про нову стратегію бренду, а не про не ініціативу офіційних представників на місцях.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X