У китайському храмі почав служіння робот-буддист

3 липня 2018, 11:33

У буддистському храмі Лунцюань в Пекіні тепер можна побачити робота-ченця на ім'я Xian'er.

Дизайн робота заснований на популярному в Китаї мультиплікаційному персонажу, пише TechCrunch.

"Його висота - близько півметра. Це чарівний маленький бот, здатний трохи говорити, у якого є маленький планшет на животі. Ми зустріли його, коли він стояв біля стіни і заряджався", - розповідають журналісти.

Відео дня

Ця конкретна модель являє собою одну з трьох версій робота-ченця, який наразі існує в світі. Цей робот навчений вітати молодих відвідувачів в храмі Лонцюань.

Діти і інші відвідувачі можуть взаємодіяти з роботом через сенсорний екран або пульт дистанційного керування. Роботу можна поставити сотню різних питань. Однак, замість того, щоб використовувати звичних асистентів, на кшталт Alexa або Siri, робот навчений пропонувати відповіді, надані майстрами храму.

"Здається, тут є хороша метафора для медитації або усвідомленості, оскільки він регулярно стикається з об'єктами, а його розум перебуває десь в іншому місці", - зазначають журналісти.

Роботизована версія Xian'er, який також є персонажем книг і мультфільмів, була створена в 2015 році за допомогою ряду китайських технічних фірм, в тому числі Tencent і iFlytek. Він покликаний служити своєрідним посередником, допомагаючи виховувати дітей і вносити в храм технології 21 століття.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X