У КДБ Білорусі розробили власний смартфон

5 травня 2018, 12:28

Голова місцевого Комітету державної безпеки Валерій Вакульчик в ефірі продемонстрував розроблений в Білорусі мобільний телефон для закритого урядового зв'язку.

За словами представника КДБ Білорусі, телефонний апарат дозволяє забезпечити високу захищеність інформації, повідомляє TYT.BY.

"Існує і затребуваний закритий урядовий зв'язок. Але час вимагає якихось нових рішень. Главою держави було поставлено завдання розробити захищений мобільний телефон, який дозволяв би вести закриті переговори в будь-якому місці і в будь-який час з будь-якою посадовою особою", - зазначив Валерій Вакульчик.

Відео дня

За його словами, відповідна робота проведена. Розроблено, виготовлено та вже запускається в серійне виробництво перший білоруський мобільний телефон. Судячи з кадрів, він працює на операційній системі Android.

"Він виготовлений в закритому виконанні. Дозволяє вести розмови з високим ступенем захищеності від прослуховувань, перехоплення. Складається з трьох частин: мікрофон, криптомодуль (є шифр-апаратуру, це система шифрування і дешифрування) і процесор", - розповів голова КДБ. Він зазначив, що подібні телефони є всього в декількох державах, і білоруський апарат не поступається їм за якістю і навіть краще за деякими параметрами.

"Телефон також захищений від проникнення зловмисників. Якщо буде спроба розтину, передбачається самознищення вмісту цього телефону", - наголосив Валерій Вакульчик.

"Ми працюємо над тим, щоб організувати експортні поставки деяким дружнім нам державам", - додав голова КДБ Білорусі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X