Цифровий форт. Як убезпечити особисті дані

6 листопада 2017, 12:00
Спецпроект

Після того, як Galaxy S8 представили на спеціальних заходах у Нью-Йорку і Лондоні, огляди зарясніли формулюваннями "найкрасивіший смартфон на ринку"

Зокрема, з таким формулюванням виступили український портал Keddr, британський ExpertReviews, американський CNET, а також багато відеоблогерів на Youtube.

І дійсно – компанія представила гаджет з абсолютно новим форматом дисплея, який дозволяв безпомилково відрізнити флагманський Galaxy S8 від всіх інших пристроїв на ринку. Але, крім оригінального рішення з екраном смартфона, в довгому списку технічних новинок знайшлося місце і турботі про безпеку даних власника.

Для того, щоб збільшити екран апарату, в Samsung вирішили відмовитися від кнопки Home. Крім того, сканер відбитків пальців перемістили на задню панель, поруч з камерою. Сканер працює безпомилково і досить швидко – менше, ніж за секунду. Управління цією функцією здійснюється з розділу "Екран блокування і захист". Далі потрібно вибрати підрозділ "датчик відбитка пальця" і ввести пін-код або пароль безпеки. Тільки після цього Galaxy S8 дозволить додавати новий відбиток. Для реєстрації потрібно кілька разів прикласти палець до сенсора.

Крім сканера відбитків пальців, є й інші способи розблокувати гаджета. Зокрема, компанія Samsung використовувала в Galaxy S8 сканер райдужної оболонки ока, яка є незмінною з народження. Розробники окремо підкреслюють, що нову функцію не варто плутати з функцією розпізнавання особи, яка також реалізована в Galaxy S8.

При використанні сканера райдужки потрібно в настройках вибрати "маску екрану попереднього перегляду". Це необхідно для того, щоб система визначала ваші очі – на екрані вони повинні збігатися з маскою. Після цього сканер райдужної оболонки ока буде надійно захищати всю вашу особисту інформацію. Дуже важливо, що дані сканера райдужки допоможуть швидко авторизуватися на веб-сайтах. Для цього потрібно додати дані райдужки в Samsung Pass. Додамо, що вхід на веб-сайти таким способом доступний тільки в додатку Samsung Internet.

Відзначимо, що якість розпізнавання райдужної оболонки може трохи погіршуватися при яскравому сонячному світлі, що абсолютно не критично. Зате сканер прекрасно працює при недостатньому освітленні.

Ще один спосіб захисту екрану Samsung лишив радше для любителів селфі. Для розблокування можна використовувати технологію розпізнавання осіб. Для цього достатньо просто піднести смартфон до обличчя, як ніби ви знімаєте селфі.

Цікавим рішенням у сфері безпеки даних є "Захищена папка". Це – сховище, в яке можна перемістити програми, фотографії, документи, а потім обмежити до них доступ. Цю функцію можна знайти в розділі "Екран блокування і захист". Після її активації, додатки і дані, перенесені в захищену папку, ізолюються на пристрої, і для них забезпечується додатковий рівень безпеки.

Для доступу до захищеної папки і роботи з нею користувачі повинні використовувати певний метод перевірки автентичності, наприклад, пін-код, графічний ключ або використовувати біометричні сканери. Метод власник гаджета вибирає сам.

Цікаво, що особисті дані можна легко переносити в захищену папку, вибравши функцію Move to Secure Folder (Перенести в захищену папку), в деяких поширених додатках. Крім того, в Samsung передбачили можливість створення копій часто використовуваних додатків і простого доступу до них через альтернативні профілі.

Насамкінець – last but not least – згадаємо ще одне важливе для безпеки даних властивість Galaxy S8. Смартфон, як і всі апарати сімейства Galaxy, є захищеним від пилу і вологи за стандартом IP68. Розшифровка цих стандартів говорить, що Galaxy S8 – "пилонепроникний прилад, що витримує тривале занурення в воду під тиском". Іншими словами, апарат можна опускати в чисту воду на глибину до півтора метрів на час до півгодини. Звичайно, копії більшості даних можна зберегти і в хмарах, але проблем з відновленням інформації точно стане значно менше. Так, тепер можна наливати по вінця вашу чашку ранкової кави і відкривати Facebook.

До речі, якщо всі офлайн і про безпеку Galaxy S8 "більше і поговорити-то ні з ким", можна скористатися інтелектуальним помічником Bixby, ще однією новою розробкою від Samsung. Цей асистент забезпечує зручний доступ до нових функцій і дозволяє працювати з доступними сервісами та додатками за допомогою сенсорного екрану, голосових або текстових команд. Правда, станом на вересень 2017 року асистент доступний лише англійською та корейською мовами.

Виходить, що власники Galaxy S8 отримують не просто новий смартфон, а справжня цифрова фортеця, в якій дані захищені як стандартними (на кшталт пін-коду), так і досить новаторськими (сканер райдужної оболонки) способами. Безпека зберігання інформації виведена на абсолютно новий рівень. Навіть якщо вам нема чого приховувати, а вашим гаджетом користуються родичі, діти і навіть кіт, додатковий захист від пилу та вологи ніколи не завадить.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X