Трещітка на всі випадки роботи з технікою

24 січня 2017, 14:00
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Процеси обслуговування чи ремонту механізмів будь-якого призначення передбачають використання інструменту

Наскільки вдалим виявиться ремонтний інвентар за конфігурацією виконання – від цього буде залежати рівень комфорту для обслуговуючого персоналу. Зручності при виконанні робіт багато в чому залежать і від складності конструкції техніки. Проте в будь-яких умовах трещітка дозволяє майстру дихати спокійно і впевнено.

Ключ, визнаний універсальним

Серед людей, чия діяльність тісно пов'язана з технікою, з обслуговуванням і ремонтом, про трещітку згадують лише з повагою, а нерідко і з захопленням. Втім, в будь-якому іншому місці, де згадуються трещітки, як правило, зустрічаються відгуки, коли майстри з різним досвідом виражають лише позитивні емоції. Дійсно, альтернативи цьому реально універсальному помічникові практично немає. І особливо яскравим стає таке відчуття в умовах ремонту або обслуговування складних механічних конструкцій, включаючи автомобільну техніку.

Існує кілька різновидів цього інструмента:

  • накидного типу,
  • торцевого типу,
  • на шарнірах,
  • з телескопічним механізмом.

Трещітки накидні є невід'ємною частиною ремонтного набору автомобіліста. Працюючи цими ключами, вдається розбирати, здавалося б, недоступні модулі і блоки. Особливість трещіток – наявність у зоні ріжка храпового механізму. В усьому іншому це такі ж накидні ключі з двостороннім розташуванням ріжків під різні розміри або, що частіше, з одностороннім розташуванням ріжка. Хорошим прикладом зручного двостороннього інструмента є модель HEYCO HE-50730161983.

Трещітки торцевого типу призначені для роботи з битами. Вони не менш часто застосовуються в ремонті чи при обслуговуванні автомобілів. Як перший вид інструменту, так і другий деякі виробники роблять більш досконалим. Додають в конструкції ключів такі елементи, як шарнір або телескоп – висувний модуль. Додаванням в конструкції трещіток подібних вузлів виробники зробили інструмент ще більш універсальним. Для таких модернізованих розробок доступні гайки болтів, заховані в найбільш важкодоступних місцях. Яскравий приклад – модель ключа GROSS 14074 з телескопом.

Як влаштований механізм трещітки

Досить дивна назва пов'язана з характерним звуком, який чути, коли механік крутить гайку інструментом. Зубчаста шестерня механізму перескакує ступені блокіратора і «тріщить», коли ключ обертається вхолосту. Але варто механіку змінити напрямок обертання, зуби шестерні впираються в ступені, холостий хід блокується, тріщання припиняється. Ключ починає працювати – крутити гайку.

Є моделі з перемикачем робочого напрямку. Такий перемикач – дисковий або прапорцевий, дозволяє швидко змінювати напрямок робочого обертання, не знімаючи ріжок ключа з гайки. Шестерні трещіток, залежно від моделі інструмента, можуть мати різну кількість зубців (24-72). Від числа зубів шестерні суттєво залежить така властивість, як плавність ходу. Більше зубів – більш плавний хід.

Вибір інвентарю під конкретну справу

Різноманітність подібних виробів на ринку відкриває перед майстрами широкі можливості для вибору. Підібрати інвентар потрібної форми і розміру не складно. Однак при виборі варто також звертати увагу на матеріал, з якого зроблений продукт. Найкращий вибір – конструкції на основі хромванадіевої стали, що володіють високими характеристиками зносостійкості і навантажувальними здатностями. У свою чергу український прайс-агрегатор price.ua допоможе зробити оптимальний вибір за ціною.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X