SSD чи «вінчестер»? Програмісти з’ясували, які цифрові накопичувачі найнадійніші

15 вересня, 11:30
SSD проти HDD (Фото:notebookdee.com)

SSD проти HDD (Фото:notebookdee.com)

Каліфорнійська компанія Backblaze провела тривале дослідження надійності цифрових накопичувачів інформації SSD та HDD.

У класичних "вінчестерах" HDD (Hard Disk Drive) використовують жорсткі диски для зберігання і зчитування інформації, в той час як SSD (Solid-State Drive) є твердотільним набором мікросхем без рухомих деталей.

Відео дня

На основі аналізу даних про використання різних HDD і SSD за останні чотири роки, в компанії Backblaze з'ясували, що твердотільні накопичувачі виходять з ладу набагато рідше, ніж традиційні жорсткі диски.

Інженери Backblaze підтвердили, що раніше вони відмовилися від використання жорстких дисків на користь SSD, які виконують роль завантажувальних дисків для серверів, і не належать до систем зберігання даних.

“Протягом перших чотирьох років служби твердотільні накопичувачі виходять з ладу рідше, ніж жорсткі диски в цілому, але крива виглядає в основному однаково, – кілька відмов у першому році, стрибок у другому році, невелике зниження у третьому році та ще один стрибок у четвертому року”, - зазначено у звіті.

У той же час, частота відмов жорстких дисків починає зростати набагато швидше, з 1,83% у четвертому році до 3,55% у п'ятому році.

Попри наявність у HDD більш вразливих до зношування рухомих деталей, експерти компанії припускають, що твердотільні накопичувачі можуть виходити з ладу з більшою швидкістю в міру зношування їх флеш-чіпів NAND.

Користувачі домашніх комп'ютерів також зношують накопичувачі швидше через постійне створення, редагування та переміщення об'ємних файлів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X