Спаму кінець. У 2015 обсяги небажаної пошти пішли на спад

12 лютого 2016, 08:09
У минулому році кількість електронного поштового сміття зменшилася, але спамери активно вдавалися до різних хитрощів

За даними Kaspersky Lab, частка спаму в світовому поштовому трафіку скоротилася до 55%. Це на 12 процентних пунктів менше, ніж у 2014 році. Кількість сміттєвих листів швидше за все скорочувалася в перші місяці року. З січня по квітень частка спаму впала з 62% до 54%.

Відео дня

У той же час спамери вдавалися до різних хитрощів для обходу спам-фільтрів. Наприклад, замість URL-посилань вони стали додавати в тіло листа QR-коди. Для приховування шкідливого ПЗ в листах спамери вдавалися до менш знайомих форматів .cab, .ace, .7z, .z, .gz, що замінили звичні .zip і .rar.

Країною, в якій найчастіше спрацьовували поштові антивіруси, виявилася Німеччина. На неї було націленео 19,06% шкідливих розсилок. Друге місце посіла Бразилія (7,64%), а замкнула трійку Росія (6,30%).

У списку країн-джерел спам-розсилок лідером виявилися США, звідки було відправлено 15,16% поштового сміття. За Штатами йде Росія з показником (6,15%), а третє місце дісталося В'єтнаму (6,13%).

Експерти Kaspersky Lab вважають, що в нинішньому році обсяги спаму продовжать знижуватися, хоча не такими швидкими темпами, як у 2015-му. В той же час, як зазначає старший спам-аналітик Kaspersky Lab Тетяна Щербакова, "кількість шкідливих і шахрайських листів, навпаки, буде збільшуватися".

За її словами, "в зоні ризику" опиняться власники мобільних пристроїв. "Протягом останніх двох років ми спостерігаємо, як спамери все активніше розсилають підробки під повідомлення від мобільних додатків, - розповідає аналітик, додаючи, що "в поточному році тенденція буде тільки набирати обертів".

Показати ще новини
Радіо NV
X