Скрізь небезпека. За сигналом Bluetooth можна відстежити смартфон — американські інженери

14 червня 2022, 17:01
Тепер відслідкувати пристрої стало ще простіше (Фото:pexels)

Тепер відслідкувати пристрої стало ще простіше (Фото:pexels)

Згідно з висновками групи інженерів Каліфорнійського університету, сигнали бездротового зв’язку Bluetooth у пристроях залишають унікальний слід, за яким можна встановити гаджет, що його видає.

Усі бездротові устрою мають невеликі виробничі дефекти апаратного забезпечення.

Вони призводять до спотворень, які будуть унікальними, як унікальні й самі дефекти. Виходить своєрідний відбиток пальця, за яким, за бажання, можна відстежити пристрій.

Відео дня

Відстеження окремих пристроїв через Bluetooth зазвичай не найпростіша штука. Створені для WiFi методи зняття слідів засновані на тому, що даний тип сигналу складається з довгої відомої послідовності, яка називається преамбулою. Але преамбули для сигналів маяка Bluetooth дуже короткі, що утруднює точний пошук пристрою.

Американські дослідники розробили метод, який спирається не на преамбулу, а на весь сигнал Bluetooth. Новий алгоритм оцінює два різні значення сигналів Bluetooth. Ці значення варіюються в залежності від дефектів обладнання Bluetooth, що надає дослідникам унікальний відбиток пристрою.

Розроблений у Каліфорнії метод поки не продемонстрував 100% ефективності, але все ж таки з його допомогою можна знайти сліди приблизно 47% пристроїв.

Алгоритм досить чутливий до кількості сигналів Bluetooth і може збити за зміни температури навколишнього середовища.

До того ж це досить складний механізм, з яким впорається не всякий кіберзлочинець, тож більшість користувачів можуть не побоюватися за свої гаджети.

Але є й погана новина – відключення Bluetooth вручну не гарантує безпеку, оскільки пристрій все одно може подавати сигнал у фоновому режимі. Єдиною гарантією буде вимкнення смартфона.

Показати ще новини
Радіо NV
X