Apple скорочує виробництво iPhone та AirPods. До чого тут Україна?

28 березня, 10:11
Скорочення виробництва iPhone (Фото:Apple)

Скорочення виробництва iPhone (Фото:Apple)

Компанія Apple скоротить випуск смартфонів iPhone SE та навушників AirPods на 20% у другому кварталі 2022-го.

Рішення пов'язане з проблемами в постачанні мікрочіпів, зниженням попиту на смартфони в Китаї та невизначеністю ринку в Європі через війну в Україні, передає Nikkei Asia.

Відео дня

Бюджетна модель iPhone SE тепер буде випускатися в кількості 2-3 млн одиниць за квартал, а виробництво AirPods скоротитися на 10 млн одиниць на рік.

2021-го Apple виробила близько 76,8 млн AirPods.

Головні причини скорочень — вторгнення Росії в Україну, що призвело до невизначеності на ринку електроніки, а також значні затримки у постачанні мікросхем для всієї індустрії.

Проблема цих поставок останніми роками пов'язана з пандемією COVID-19. Тепер Західні санкції проти Росії посилять затримки через проблеми з торгівлею енергоресурсами та сировинними матеріалами.

Apple був третім постачальником смартфонів у Росії за кількістю проданих пристроїв, а частка ринку становила 16%.

"Війна вплинула на витрати на європейських ринках... Зрозуміло, що [споживачі] економитимуть гроші на їжі та на опаленні", - розповів виконавчий директор одного з постачальників Apple.

Компанія також скоротити постачання останньої моделі iPhone 13 на кілька мільйонів одиниць. Але це рішення пояснили сезонними змінами попиту модель.

"Ми бачимо, що кінцевий попит на смартфони в Китаї досить слабкий... Крім того, російсько-українська війна, ймовірно, матиме побічні ефекти для всього європейського ринку та споживчого попиту", - заявив технічний аналітик Counterpoint Research Брейді Ван.

Показати ще новини
Радіо НВ
X