Штучний інтелект навчили грати на біржі

20 березня 2017, 10:14
Дослідження німецьких вчених показали, що комп'ютерні програми, що базуються на штучному інтелекті, здатні зробити вигідні інвестиційні рішення.

Особливо переваги ШІ, за даними фахівців Школи бізнесу та економіки Університету Фрідріха-Олександра, помітні під час кризових ситуацій, пише EurekAlert!.

Міжнародна команда вчених на чолі з Крістофером Крауссом вивчила індекс S&P 500, який складається з акцій 500 провідних компаній США. Модель аналізувала поведінку всіх акцій в період з 1992 по 2015 рік для кожного дня торгів.

Відео дня

З'ясувалося, що прибутковість стратегії ШІ, починаючи з 2000 року, мала прибутковість в середньому в 30% річних, при цьому в період криз на ринку система показувала себе найкраще, оскільки у своїх рішеннях керувалася алгоритмами, а не емоціями.

"Фондові ринки демонструють складні, часто нелінійні залежності. Тим не менше, коли мова йде про вибір акцій, встановлені методи моделювання в основному прості. І ми бачимо потенціал для поліпшення цих результатів", - підкреслив Крістофер Краусс.

Судячи з усього, боти на основі штучного інтелекту вже використовуються в грі на біржі. На думку експертів, збільшення кількості фінансових ботів є причиною загального зниження прибутковості.

"Останнім часом прибутковість впала і навіть іноді бувала негативною. Ми вважаємо, що цей спад було викликано зростаючим впливом ШІ в сучасних торгах, збільшенням обчислювальних потужностей і популяризацією машинного навчання", - вважає доктор Крістофер Краусс.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X