Дешево, сердито і навіть злегка відчайдушно. Огляд смартфона Samsung Galaxy A32
Навесні нинішнього року компанія Samsung оновила свою бюджетну А-серію смартфонів. Почнемо знайомство з нею з наймолодшої моделі — Galaxy A32.
Ціни на новинку стартують від 6500 грн за версію 4/64 ГБ. І сягають 7300 грн за версію 4/128 ГБ.
Для Samsung, який позиціонує себе як преміум-бренд, цінник вельми прийнятний. Однак, смартфони існують не у вакуумі. І порівнянь з конкурентами не уникнути.
Сьогодні цей ціновий сегмент ринку смартфонів дуже перегрітий. Конкуренція дуже гостра.
А що вирішили запропонувати своїм потенційним покупцям корейці?
Нумо розбиратися.

Samsung Galaxy A32 — п’ять найяскравіших вражень
1 Дизайн
Це А-серія, тут немає скла і металу, але пластик теж буває «недешевим». На практиці Galaxy A32 зовсім не здається бюджетним пристроєм. І навіть попри те, що пластик глянсовий, відбитки пальців на ньому майже непомітні.
Samsung Galaxy A32 доступний у чотирьох варіантах за забарвленням. Крім звичних чорного та білого кольору, є ще блакитний і бузковий (саме така версія побувала у нас).
Оригінальним рішенням здається відмова від єдиного блоку камер — тут усі модулі розміщені окремо. Виглядає нетривіально як натепер.
Якість збірки на висоті. Нічого не скрипить і не люфтить.

2 Екран
Якщо з дизайном у Samsung Galaxy A32 все на висоті (як для такого цінника), то з екраном тут явно не склалося.
Почати варто із чималого каплеподібного вирізу під фронтальну камеру (таке рішення здається відверто застарілим), а продовжити можна, вказавши на значне «підборіддя» у вигляді рамки під дисплеєм.
Однак до якості зображення на екрані претензій фактично немає. Це 6,4-дюймовий екран з роздільною Super AMOLED матрицею. Запас яскравості досить значний, та й частота оновлення 90 Гц у смартфоні за такі гроші вражає.
Досить дивно, що новомодна функція 90 Гц присутня в екрані з таким старообрядницьким вирізом.

3 Залізо
Ось де Samsung справді заощадив, так це в сенсі продуктивності. У смартфоні з таким цінником хотілося б бачити серйозніший процесор, ніж MediaTek Helio G80. Та й 4 ГБ оперативної пам’яті не особливо вражають.
Власне, Samsung Galaxy A32 не особливо гальмує в повсякденному використанні. Наприклад, при використанні як дзвонилки-месенджера ви взагалі жодного дискомфорту не відчуєте. А ось запускати одразу багато важких застосунків або грати в топові ігри з таким залізом, звісно, не особливо приємно.
Є NFC, та й роз'єм 3,5 мм тішить. Можна розширити вбудовану пам’ять за допомогою карти MicroSD об'ємом до 1 ТБ.
Сканер відбитків пальців тут вбудований в екран, його роботу можна назвати прийнятною, але не більше того.
Приблизно так само «для галочки» тут є і розпізнавання осіб. Ніяких 3D-датчиків тут, звичайно, немає, розпізнавання здійснюється за допомогою фронтальної камери. Функція працює повільно, часом помиляється, та й взагалі фактично марна за складного освітлення.
Простіше кажучи, щоб уникнути розчарувань у таких нюансах, можна було позбавити бюджетний смартфон від цих функцій взагалі.


4 Камера
У основної камери — чотири модулі. Основний — 64 МП, ширококутний — 8 МП, датчик глибини — 5 МП, і, нарешті, макрокамера 5 МП.
Вдень камера знімає вельми пристойно. Дивлячись на деякі кадри, навіть складно повірити, що це знято бюджетником.
А ось в умовах поганої освітленості знімки стають вельми шумними, і з насиченістю проблеми.
Загалом, невибагливого користувача така якість, імовірно, влаштує з головою. А фанатам мобільної фотографії краще придивитися до дорожчих смартфонів.
Але загалом камера для такого цінника більш ніж тішить.
5 Автономність
Ємність вбудованого акумулятора становить 5000 мАг. При досить активному використанні Samsung Galaxy A32 з легкістю «живе» дві доби. Якщо смартфон використовувати «ледве-ледве», то можна розраховувати на три дні роботи.
Швидка зарядка не підтримується, тому для того, щоб повністю зарядити смартфон з нуля, потрібно більше ніж дві години.
Samsung Galaxy A32 має кілька приємних "фішок" як для цієї цінової категорії. Наприклад, екран з частотою оновлення 90 Гц, непогана камера, гідна автономність. Але продуктивності вистачить лише найневибагливішим користувачам.