Робот-вічко. Камера зі штучним інтелектом – міф чи реальність

16 липня 2018, 13:47
Спецпроект
 Штучний інтелект робить все сам – фотографу варто лише вибрати примітну місцевість, і натиснути цифрову кнопку спуску  (Фото: Знято на Huawei P20 Pro)

Штучний інтелект робить все сам – фотографу варто лише вибрати примітну місцевість, і натиснути цифрову кнопку спуску (Фото: Знято на Huawei P20 Pro)

В рамках спецпроекту про фотографії, НВ представляє третій з серії матеріалів про різні види фотозйомки. У цій статті ми розберемося, навіщо камерам потрібні допоміжні функції, і які інтелектуальні помічники існують у сучасних смартфонів.

У попередніх двох статтях ми говорили про те, як правильно користуватися функціями фотоапарата, для того щоб витягти зі знімка максимум можливостей вашої камери і обрати найкращі умови та налаштування, залежно від місця фотографії та часу доби.

Відео дня

Настав час повністю довіритися автоматичним помічникам камери смартфона

Зокрема, ми розібрали як робити якісні фото вночі, і поговорили з професійним фотографом про те, що таке режим апертури і як ним користуватися на смартфонах.

Тепер же настав час повністю довіритися автоматичним помічникам камери, і розповісти про те, якими розумними функціями наділені сучасні фотоапарати.

Перш за все, варто відзначити, що у різних фотографів існують різні підходи до фотографії. Хтось приділяє максимум уваги змісту композиції, чіткості ліній, і художньому розташуванню предметів у кадрі, забувши про складні налаштування колірної гами і ідеально зведений фокус зображення.

А для когось важливо зловити потрібний момент тієї чи іншої події, зберігши при цьому чіткість картинки. Для цього справжні аси готові годинами чекати правильного кута сонячних променів, або навіть шукати унікальні застарілі об'єктиви для додання фотографії неповторного світлового відтінку.

фото: Neocha Berlino Magazine (знято не на смартфон)

Але, якщо ми говоримо про якість фотографії і автоматичне налаштування експозиції для збереження якомога природніших кольорів, то багато сучасних камер як напівпрофесійних фотоапаратів, так і нових смартфонів допоможуть навіть фотографу новачкові зробити його знімок якісним і приємним для перегляду.

Залежно від типу і цінового сегмента, такі камери можуть бути оснащені мінімальним допоміжним обладнанням – як просто допомога в підборі яскравості картинки, і то не дуже якісна, так і максимальною комплектацією з окремими цифровими системами, розробленими спеціально для камери.

Зараз такі системи можу розпізнавати обличчя, визначати предмет і час зйомки, підбирати найкращі умови для максимального збереження якості, і моментально вибирати потрібні налаштування для рухомих, темних, статичних, живих і будь-яких інших об'єктів фото.

Huawei P20 Pro володіє передовими технічними властивостями своїх камер на ринку, і одними з найкращих і найефективніших допоміжних систем, які роблять чарівною фотографію в будь-якому місці і в будь-який час

Смартфон має першу в світі потрійну камеру, яку компанія Huawei розробляла спільно з брендовим німецьким виробником фототехніки Leica. Три основні камери Huawei P20 Pro мають рекордну кількість мегапікселів на ринку смартфонів, – 40 Мп для основного кольорового модуля, 20 Мп для монохромної лінзи і 8 Мп для камери з триразовим оптичним зумом.

Але головне – це вбудований в процесор смартфона штучний інтелект, який дозволяє системі смартфона якнайкраще і точніше аналізувати об'єкт фотографії, і, в буквальному сенсі, розуміти, що хоче користувач.

Протягом декількох миттєвостей камера орієнтується, і фрагментарно розпізнає що перед нею знаходиться. Штучний інтелект робить все сам – фотографу варто лише вибрати примітну місцевість, і натиснути цифрову кнопку спуску. Інтелектуальні системи автоматично передадуть реалістичність небесної синяви, насиченість і строкатість рослин, позбавлять від сонячних відблисків і непотрібних відтінків.

Знято на Huawei P20 Pro

Камера смартфона P20 Pro має революційні датчики зображення і нову технологію об'єднання пікселів Huawei. Завдяки цим системам, технічні характеристики камери перевершують її найближчого конкурента – iPhone X, який перебуває у вищому ціновому сегменті.

А за допомогою абсолютно нової на ринку технології потрійної камери, інженери смартфона змогли вирішити давню проблему фотографії на будь-яких пристроях – втрату якості при наближенні. На відміну від цифрових збільшувачів, багаторазові оптичні зуми Huawei P20 Pro зберігають первинну якість фотографії, навіть на відстанях, недоступних для людського ока.

Лінзи камери працюють подібно справжньому біноклю або оптичному окуляру, які дозволяють розгледіти найдрібніші деталі у відмінній якості.

Знято на Huawei P20 Pro

Ну і, звичайно ж, системи штучного інтелекту (ІІ) камери смартфона, які вже стали його візитною карткою на ринку.

Більшість користувачів часто не знають, які налаштування камери підходять для їх камери. Тому, щоб спростити завдання і допомогти споживачам знімати відмінні фотографії в будь-якому режимі камери, Huawei створили Master ШІ.

Нова цифрова платформа смартфона дозволяє зчитувати дані з камери в режимі реального часу. Розпізнаючи сцени і обличчя, інтелектуальна система може автоматично підібрати налаштування і запропонувати їх в зручному інтерфейсі.

По суті, весь процес роботи Master ШІ складається з трьох етапів: камера обробляє зображення для того щоб зробити картинку більш рівною за кольором і комфортною до сприйняття; потім система аналізує всі дрібні деталі зображення для того, щоб сфокусувати або обробити все, що нам здається непомітним в кадрі; і наостанок ШІ розпізнає саме зображення, завдяки чому для будь-якої зі сцен будуть підібрані найкращі налаштування.

За потреби, цю систему можна відключити, але ШІ Huawei P20 Pro не створює абсолютно ніяких незручностей в процесі фотографії та миттєво аналізує всі деталі сцени, підбираючи найкращий сценарій для кінцевого зображення.

Інженери і програмісти Huawei P20 Pro створили більш ніж 500 цифрових алгоритмів для розпізнавання сцен у 19 категоріях. Залежно від того, що ви фотографуєте – воду, вогонь, рослини, людей, тварин, небо, чи що б то не було – керована ШІ камера дозволить вам зберегти будь-яку з цих сцен на професійному рівні.

Знято на Huawei P20 Pro

Крім інтелектуального вибору кольору і фокусування на потрібних об'єктах для класичних сцен, камера також наділена десятками інших алгоритмів, які розпізнають абсолютно будь-яку категорію фото, навіть для ваших соцмереж.

Знято на Huawei P20 Pro

Починаючи від рядового секундного фото вашої страви в ресторані, і закінчуючи постійно змазаними знімками води на гірських водоспадах і міських фонтанах, Huawei P20 Pro допоможе вам просто підійти, з першого разу отримати потрібний кадр і поділитися ним з друзями без будь-яких вторинних обробок і фільтрів.

Знято на Huawei P20 Pro

Варто врахувати, що всі об'єкти і сцени фотографії розпізнаються в реальному часі, але, за потреби, будь-який знімок може бути відредагований пізніше для потрібної зміни різкості певних об'єктів і зміщення світлових акцентів.

Як тільки смартфон ідентифікує обстановку фотографії, він автоматично внесе коригування в налаштування камери для отримання найкращих результатів кінцевого знімка.

ШІ Huawei P20 Pro може розрізняти пейзажі, портрети, фотографії пляжів з надлишком сонячного світла, тварин, що постійно рухаються, підбираючи під кожну сцену і об'єкт потрібні світлові ефекти.

Крім режимів ШІ камери, смартфон також має функцію інтелектуальної галереї. Тепер ваші найкращі знімки будуть автоматично відсортовані, і вам не доведеться довго оглядати кожну фотографію для точного визначення, яка з них більш якісна. Функція інтелектуальної галереї також підтримує більше 100 тегів для легкої класифікації та пошуку потрібних вам фотографій.

Також, інтелектуальні системи камери допоможуть вам провести ідеальне геометричне балансування фотографії. Крім вибору пропорційної сітки або спіралі Фібоначчі, смартфон також має функцію промальовування лінії горизонту, яка працює спільно з акселерометром пристрою.

При зйомці архітектури, дорожнього полотна або просто груповій фотографії, залежно від положення смартфона, камера просигналізує, коли лінія горизонту буде ідеально рівною.

Знято на Huawei P20 Pro

Уже в наступній статті НВ розповість про режим портретної зйомки Huawei P20 Pro з можливостями 3D, художньої нечіткості й імітації студійного освітлення, а також поділиться порадами як зробити якісне портретне фото на камеру сучасного смартфона.

Дивіться також: Фокус в деталях. Поради щодо фотографії в режимі апертури.

Соколине Око. Поради щодо нічної фотозйомки для початківців.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X