«Це в’язниця». Apple у суді звинувачують у стеженні за особистими смартфонами працівників

4 грудня 2024, 02:35

Співробітник Apple Амар Бхакта позивається проти компанії через стеження за працівниками через їхні пристрої.

Хоча Apple надає своїм співробітникам можливість використовувати для роботи корпоративний пристрій, компанія також змушує їх брати з собою власні iPhone на роботу, де ними керує внутрішнє програмне забезпечення. Згідно з політикою компанії, дані, пов’язані з цими пристроями, якими керує Apple, включно з електронними листами, фотографіями, відео, нотатками та іншою інформацією, можуть оброблятися компанією.

Реклама

Бхакта стверджує в судовому позові, що таким чином компанія вимагає від працівників відмовитися від права на конфіденційність і стежить за ними.

За словами Бхакти, працівники, які використовують свої персональні пристрої, також повинні зв’язати особисті облікові записи iCloud з компанією, даючи змогу Apple збирати дані про місцеперебування та іншу інформацію навіть тоді, коли співробітники не на роботі.

Крім того, в позові стверджується, що Apple порушує законодавство Каліфорнії, вимагаючи від співробітників погоджуватися з політикою, що дає змогу брати участь у фізичному, відео- та електронному спостереженні за ними.

«Для співробітників Apple екосистема Apple — це не обгороджений сад. Це тюремний двір. Паноптикум, у якому співробітники, як на службі, так і поза нею, завжди перебувають під контролем всевидющого ока Apple», — ідеться в позові.

Це не вперше, коли Apple стикається з публічними звинуваченнями через цю політику. У 2021 році The Verge писало про проблеми конфіденційності даних серед працівників Apple, які змушені пов’язувати свої особисті облікові записи та пристрої зі своєю роботою.

Показати ще новини