
Краса вимагає жертв. Чи ні? Огляд смартфона OPPO Reno2 Z
OPPO докладає багато зусиль для завоювання українського ринку. Подивимося, як у цьому допоможе «середнячок» OPPO Reno2 Z.
OPPO Reno2 Z грає в найскладнішому сегменті ринку смартфонів — тут середні ціни і середні характеристики. Буцатися з багаторічним лідером Xiaomi й агресивними Samsung і Huawei буде не просто.
Місяць тому вийшов мый огляд OPPO Reno2. Смартфон мені, у принципі, сподобався. Хоча було очевидно, що з таким цінником при такому процесорі шансів на великі продажі тут немає.
Від його молодшого братика з приставкою Z я чекав більшого, бо ціна тут не така кусюча (11 тис. грн проти 15), а відмінності в характеристиках у «середнячків» не так важливі.
Насправді ж виявилося, що тут вердикт може бути приблизно такий самий. Але про все по черзі.

OPPO Reno2 Z — дизайн
Дизайн, напевно, найсильніша сторона OPPO Reno2 Z.
Корпус глянсовий і дуже мазкий, зате дуже красивий. Він ефектно переливається на світлі, і навіть логотип на задній кришці вдало обіграно. При певному освітленні виникає почуття ніби у логотипу є щось на зразок неонового підсвічування.
Словом, такий корпус навіть не хочеться ховати в чохол.
Але, повторюся, він дуже мазкий. Акуратисти будуть постійно протирати його від відбитків пальців.
А ще він слизький. Тож, незважаючи на всю красу OPPO Reno2 Z, в чохол ви його обов'язково упакуєте після першого ж випадку, коли він вислизне з ваших рук.
Ну, якщо він переживе падіння, звичайно.
Із приємних «фішок» можна відзначити опуклу точку над об'єктивами в верхній частині «спинки» OPPO Reno2 Z. Це — не просто дизайнерське вишукування. Це — засіб захисту об'єктивів від подряпин.
Ті, хто все-таки будуть обходитися без чохла, оцінять це.
За розмірами OPPO Reno2 Z цілком типовий для смартфонів з такою діагоналлю екрана (6,53 дюйма). І до ергономіки претензій немає.

OPPO Reno2 Z — екран
Екран прикритий захисним склом Gorilla Glass 5, до того ж тут є ще і заводська плівка.
Оскільки фронтальна камера тут захована в корпусі, і виїжджає з верхнього торця «на вимогу», то біля екрана немає жодних вирізів, дірок, монобрів тощо
Це приємно.
А ось що не так приємно, то це чимале «підборіддя» в нижній частині екрана.
Власне, цей «наріст» і є головною зовнішньою відмінністю OPPO Reno2 Z від старшої моделі без буквочки Z.
Він трохи псує враження від приємного дизайну смартфона, та й від самого екрана.
Хоча, екран загалом не є ідеальним. Він тьмяний, а кольори «їдуть» у холод. У налаштуваннях можна це виправити, але тільки частково.
Загалом, це екран — середнячок. Не купуйте OPPO Reno2 Z наосліп, краще спочатку подивіться на екран наживо, можливо, він вам не сподобається.

OPPO Reno2 Z — залізо і софт
Головна відмінність OPPO Reno2 Z від старшої моделі — у процесорі. Замість Snapdragon 730G тут — досить посередній за можливостями процесор MediaTek Helio P90. І 8 ГБ оперативної пам'яті — лише втішний приз.
Вбудованої пам'яті тут 128 ГБ, є можливість розширення за допомогою карток microSD (До 256 ГБ). Крім того, тут не гібридний, а роздільний слот — тож карту пам'яті можна використовувати паралельно з двома сім-картами.
У повсякденному житті OPPO Reno2 Z не гальмує, але в ігри особливо не пограєш. Врахуйте цей момент під час вибору.
Вбудований в екран сканер відбитків пальців працює швидко і чітко, претензій до нього немає. Є NFC.
Для зарядки і підключення до комп'ютера використовується роз'єм Type-C, також тут є звичний аудіороз'єм 3,5 мм. Це плюс моделі. І звук у навушниках досить непоганий.
Без навушників — не дуже.
Я маю на увазі одинарний зовнішній динамік. На гучності вище середнього він часом починає хрипіти. Хіба що як бумбокс для шашликів OPPO Reno2 Z згодиться, якщо ви активно налягаєте на спиртне, в якийсь момент гучність стає важливішою за якість.

OPPO Reno2 Z — камери
Фронтальна камера (16 МП) виїжджає з корпусу з ефектним звуком. Це трохи скрашує враження від тієї неминучої паузи, яку потрібно почекати між моментом умикання камери і початком зйомки.
Але знімає «фронталка» дуже пристойно. До неї питань немає.
Основна камера з 48-мегапіксельним модулем від Sony не стільки бездоганна. У більшості ситуацій якість фотографій можна охарактеризувати як середню. Більш-менш вражаючі знімки виходять тільки на яскравому сонці.
Ширококутний об'єктив знімає відчутно нижче середнього, а нічний режим працює набагато грубіше, ніж в OPPO Reno2 (де він теж далекий від межі мрій).
Власне, у конкурентів від Xiaomi і Huawei за ті ж гроші ви отримаєте камери з вищою якістю зйомки.
І це — досить серйозна претензія до OPPO Reno2 Z.

OPPO Reno2 Z — автономність
Вбудований акумулятор має ємність 4000 мАгод.
Смартфон спокійно працює 1,5 днів при активному завантаженні (приблизно 6 годин роботи екрана).
Підтримується швидка зарядка. Блок живлення, що йде в комплекті, дає можливість зарядити OPPO Reno2 Z з нуля до 50% приблизно за пів години.
Знову-таки з нуля за годину можна зарядити OPPO Reno2 Z приблизно на 75–78%.

OPPO Reno2 Z — конкуренти і ціни
OPPO Reno2 Z коштує приблизно 11 тис. грн. І за ці гроші у нього маса конкурентів, передусім — від Xiaomi, Huawei, Honor. Мені здається, що купівля Reno2 Z виправдана в тому разі, якщо вам дуже сподобався його дизайн (а шанси на це високі, смартфон вийшов досить красивим).
Якщо ж ні, то за ці гроші цілком можна купити, наприклад, Xiaomi Mi 9T Pro з більш вражаючою камерою і, найголовніше, воістину флагманським процесором Qualcomm Snapdragon 855. Ще один серйозний конкурент — Honor 20. Тут теж флагманське залізо (Kirin 980) і камера відчутно краща.
OPPO Reno2 Z - приємний у багатьох сенсах смартфон. Але ціна на нього відверто завищена.
Якщо ви все-таки вирішите дати цьому диву китайського смартфонобудівництва шанс, то ось тут — найкраща ціна на OPPO Reno2 Z 8/128 ГБ на цей момент (знижка 1000 грн). Навіщо відкладати на завтра те, що можна купити вже сьогодні...
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.