Огляд ASUS Transformer Mini 102HA — довгограючий монстрик
Тим більше, що цей гаджет, наприклад, вийшов цілком вдалим. Тут тобі і планшет, який буде цілком доречний на тумбочці біля ліжка або під час довгого авіарейсу, і майже повноцінний ультрабук, придатний для роботи в польових умовах.
Ціни на Transformer Mini стартують від 14 тис грн. Ось, що запам'яталося після кількох тижнів використання пристрою.
1Дизайн і ергономіка
У нас побував девайс в цікавому забарвленні — білий планшет і помаранчевий клавіатурний блок. Виглядає незвично і свіжо.
Для любителів більш традициональных рішень є також сірий і білий варіанти.

Сам планшет має товщину 8 мм, а його вага лише трохи більше 500 г. З клавіатурним блоком — товщина складає 13 мм, а вага зростає до 800 г.
В цілому пристрій за розміром нагадує звичайний 10-дюймовий планшет у чохлі.
Корпус виконаний з магнієвого сплаву, матова поверхня зручна і практична.
Лаконічний дизайн. На передній панелі — лише отвір фронтальної камери, а ззаду — сканер відбитків. І відкидна підставка, яку особливо оцінять любителі подивитися на планшеті відео.
Дуже сподобалося, як кріпиться до планшета клавіатурний блок. Магнітні фіксатори настільки потужні, що можна триматися тільки за клавіатуру, планшет при цьому не від'єднається.
2Екран
Тут ніяких чудес. 10-дюймовий екран з IPS-матрицею (що само по собі непогано) і HD-роздільною здатністю (це не вражає). Якість картинки досить середня.
Екран не дуже-то і яскравий, особливо це відчувається на вулиці, на сонячному світлі. Але в приміщенні претензій до екрану менше. Передача кольору теж не вау. Такі екрани не спричиняють незручностей при роботі з текстом, але для перегляду відео вже хочеться чогось покольоровіше.
3 Керування
Сам по собі планшет питань не викликає. Все на звичних місцях. Клавіатура на знімному блоці — це плюс Transformer Mini.
Вона менше, ніж в традиційних ноутбуках (на розум приходять нетбуки, що віддали душу), але цілком зручна. А тачпад і зовсім не поступається за розмірами тачпадам інших 13-дюймових ноутбуків.

4Залізо
4-ядерний процесор Intel Atom — звичайно, не бозна-що в плані продуктивності, але для настільки компактного пристрою можна пробачити. У такому форматі швидше важливі автономність і відсутність схильності до перегріву.
І з тим і з іншим у Transformer Mini більш менш непогано. А що стосується продуктивності, то в якості портативної друкарської машинки та засобу доступу в інтернет трансформер цілком згодиться. Кіношку подивитися в дорозі — теж. А ігри і тому подібні витівки — це до пристроїв іншого формату.
У нашому випадку було 4ГБ оперативної пам'яті і 128 ГБ вбудованої. Для друкарської машинки цілком ок. До речі, є слот для карт пам'яті MicroSD.
Окремо варто відзначити стереодинаміки, розташовані з двох сторін екрану. Звук досить непоганий, як для такого компактного гаджета.
5Софт
Гаджет працює на Windows 10. При відключенні клавіатурного блоку автоматично відбувається перехід в режим планшета, він промальований гірше, ніж стандартний і часом злегка «гальмує».
Варто підключити клавіатуру назад, як ви потрапляєте в стандартний режим Windows.

6Камера
Звичної для багатьох планшетів камери ззаду у Transformer Mini немає. Її місце «вкрав» сканер відбитків пальців. Фронтальна камера цілком годиться для відеодзвінків, а більше в планшеті вона ні для чого й не потрібна.
7Сканер відбитків пальців
Сканер розташований на «спинці» планшета. До його роботи питань не виникло.
Приємно, що така міра безпеки стає стандартною опцією для більшості сучасних гаджетів.
8Автономність
8-9 годин автономної роботи — це цілком пристойний результат для портативного гаджета. Особливо, якщо ми говоримо про пристрої на Windows.
До речі, заряджається Transformer Mini через стандарний роз'єм micro-USB.

9Вердикт НВ
7/10
ASUS Transformer Mini 102HA — досить розумний гаджет для тих, хто часто працює «на бігу».
В цілому його складно рекомендувати в якості основного робочого інструменту. Швидше, як додаток до потужного основного ноутбука або стаціонарного комп'ютера.
Хоча, якщо у вас немає ресурсномістких завдань, то Transformer Mini 102HA може зіграти роль основного комп'ютера. Для браузингу і соцмереж можливостей симпатичного монстрика вистачає, а здатність працювати далеко від розетки повноцінний робочий день за сьогоднішніми мірками — цілком гідний результат.
Читайте також - Огляд Moto G4 Plus — смартфон для сангвініків

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.