Несподівана приємність. Тест недорогого смартфону TP-LINK Neffos C5 Max
Як би не хотілося маркетологам Apple і Samsung переконати споживачів у тому, що пристойні камери бувають тільки в смартфонах, які коштують майже як старий легковик, але це не так.
Хороші камери з деяких пір зустрічаються й у моделях з цілком доступною ціною. Безумовно, в багатьох випадках їм не зрівнятися з еталонними камерами Samsung Galaxy S7 або Apple iPhone 7. Але для побутової зйомки, фотографій на пам'ять з пляжу, днів народжень та селфі в скляному ліфті торгового центру їх можливостей вистачає. А поклавши руку на серце, багатьом більшого й не треба.
НВ вже нахвалювало камеру, наприклад, Meizu MX6, який коштує приблизно втричі дешевше флагманів Apple і Samsung.
Але це – не межа.
На тесті НВ побував ще більш доступний смартфон, камера якого цілком влаштує рядового любителя фотографії.

Що це?
Недорогий смартфон з 5,5-дюймовим екраном, 8-ядерним процесором MediaTek, 2 ГБ оперативної пам'яті, 16 ГБ вбудованої пам'яті, підтримкою карт пам'яті MicroSD (до 32 ГБ) і двох сім-карт, 13-мегапіксельною камерою.
Розміри – 152х76х8,95 мм
Вага – 147 г.
Ціна – 4500 грн
Що спободобалось?
1
Зібраний якісно. Нічого не скрипить, не люфтить і не хрумтить. І це при тому, що корпус не монолітний, а задня кришка знімається повністю. В цьому відношенні Neffos C5 Max однозначно виграє у багатьох конкурентів.
Ергономіка теж на висоті. Смартфон добре лежить в руці, не вислизає. І його розміри в цілому прийнятні для пристрою з 5,5-дюймовим екраном.
2Слот для карт пам'яті не суміщений зі слотом для сім-карт. Це рідкість для сучасних бюджетних смартфонів. У більшості з них слот загальний і побудований таким чином – одна Nano-SIM і одна Micro-SIM (або ж одна microSD замість неї). У Neffos C5 Max ви можете поставити одночасно дві Micro-SIM і окремо карту пам'яті. Зручно.
3Поверх Android 5.1 встановлена власна оболонка, головна відмінність якої – перемальовані іконки, можливість змінювати теми і шрифти. Є також вбудований файловий менеджер і утиліта для управління пам'яттю. Все це працює досить спритно і виглядає приємно. Багато бюджетних смартфонів не можуть похвалитися тим самим.

4
Камера для цього цінового сегмента смартфонів дуже й дуже хороша. Вона запускається з невеликою затримкою. І автофокус рекордів швидкості не ставить. Але якість знімків досить пристойна для більшості ситуацій. Є режим HDR і він дозволяє отримувати досить непогані знімки в складних світлових умовах.
При зовсім поганому освітленні бюджетність камери дає про себе знати – деталізація знімків сильно падає. Загалом, це ні разу не Galaxy S7, та й гроші зовсім інші.
5
Екран має проблеми з автоматичним регулюванням яскравості (про це нижче), але в цілому він дуже хороший.
Хороші кути огляду, висока чіткість зображення, вельми правдоподібні кольори..
6
Вбудований акумулятор ємністю 3045 мАг дозволяє Neffos C5 Max спокійно працювати по два дні в режимі середнього навантаження (півгодини розмов в день, постійне з'єднання з інтернет, помірне використання месенджерів і пошти).
Що не сподобалось?
1Дизайн. Він надто вже нейтральний. А в чомусь навіть вторинний. При погляді на фронтальну панель сильно нагадує деякі смартфони LG.

2Екран справляє досить тьмяне враження. В тому сенсі, що в більшості ситуацій він досить тьмяний. Але це зовсім не недолік екрану, а скоріше програмна проблема. Автоматичне регулювання яскравості налаштоване на занадто низькі значення в більшості ситуацій.
3Продуктивність не дозволить з комфортом пограти в сучасні "важкі" гри. Наприклад, World of Tanks доведеться запускати на мінімальних налаштуваннях. Як і багато інших ігор. Втім, за цю ціну іншого чекати й не доводиться. А всілякі там казуальні "тетріси" і "кульки" працюють відмінно.
Вердикт НВ: Neffos C5 Max – далеко не ідеальний девайс, але все ж це один з найкращих смартфонів в сегменті до 5 тис грн.
Читайте також: Ну майже Apple. Тест найпопулярнішого смартфону цього літа Meizu MX6
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.