Не беруть. Apple знижує виробництво iPhone через низький попит - ЗМІ

20 листопада 2018, 09:03

Компанія Apple скорочує виробництво трьох моделей iPhone останньої лінійки: XS, XS Max і XR.

За словами джерел, проблема виникла через складнощі з прогнозуванням попиту на нові моделі, пише The Verge з посиланням на звіт The Wall Street Journal.

Замовлення на виробництво найбільш доступної з трьох моделей - iPhone XR - були зменшені відразу на третину. Коригування в обсяги поставок iPhone XS і iPhone XS Max менш значні. Причиною такої ситуації, можливо, став випуск відразу трьох моделей - попит на три смартфони передбачити складніше, ніж попит на один апарат.

Відео дня

Рішення про зниження кількості замовлень може бути результатом зміни стратегії Apple, яка останнім часом зосередила увагу на збільшенні суми грошей, яку вона отримує за кожен пристрій, замість того, щоб збільшувати обсяги продажів. Минулого кварталу компанія показала 29-відсоткове збільшення виручки в своєму підрозділі смартфонів без змін обсягу продажів iPhone, так що це стратегія, схоже, окупається.

Минулого року були аналогічні прогнози щодо спаду продажів Apple з iPhone X, але в кінцевому підсумку це виявилося спекуляцією. Незважаючи на меншу кількість продажів, перший звіт Apple про доходи в 2018 році на початку цього року показав, що iPhone X привів компанію до 11-відсоткового збільшення виручки. Генеральний директор Apple Тім Кук зазначив, що "iPhone X перевершив наші очікування і став нашим найбільш продаваним iPhone щотижня з моменту його поставки в листопаді".

Є хороший шанс, що в цьому році ми побачимо аналогічну ситуацію з iPhone XS і iPhone XR.

Цікаво, що Apple більше не планує розкривати продажі одиниць для своїх пристроїв в своїх квартальних звітах. Тому буде складніше сказати, чи є звіти зі зменшеним попитом істинними. Але якщо Apple зможе зберегти зростання виручки, для інвесторів, швидше за все, не буде мати значення, скільки iPhone було продано.

Раніше НВ повідомляло, що на початку листопада Apple скоригувала плани виробництва iPhone XR. Складальні лінії для iPhone XR в Тайвані завантажені лише на 75%. Крім того, Apple раніше просила компанію Wistron бути готовою до виконання термінових замовлень, проте в цьому сезоні таких замовлень не буде. Водночас, за даними джерел, постачальники старих моделей iPhone 8 і iPhone 8 Plus отримали замовлення в цілому на 5 млн одиниць більше.

Показати ще новини
Радіо NV
X