На дешевих китайських смартфонах виявили передвстановлений вірус

2 серпня 2017, 09:42
Фахівці виявили на деяких китайських смартфонах передвстановлений троян Triada

Таке програмне забезпечення вдалося знайти на гаджетах Leagoo і Nomu, вартість яких не перевищує 100 доларів, пише Security Week .

Троян може таємно запускати інші шкідливі модулі, а його батьківський процес постійно активний під час роботи смартфона. Triada впроваджується в процеси всіх працюючих додатків взагалі, отримує їх повноваження і функціонує з ними як єдине ціле, а також може отримати доступ до даних додатків.

Відео дня

"Цей вірус вбудований в вихідний код. Можна припустити що це справа рук недобросовісних партнерів, які брали участь у створенні прошивки. Оскільки Triada вбудована в одну з бібліотек операційної системи і знаходяться в розділі системи, вона не може бути видалена з використанням стандартних методів. Єдиний безпечний і надійний спосіб позбутися від цього трояна - установка чистої прошивки Android", - відзначають розробники антивірусів.

Зокрема, вірус був виявлений на смартфонах Leagoo M5 Plus, Leagoo M8, Nomu S10 і Nomu S20. Компанії-виробники вже отримали повідомлення про виявлену загрозу, але поки не випустили оновлення прошивок.

Фахівці відзначають, що основним завданням Android.Triada.231 є непомітний запуск додаткових шкідливих модулів. Ці модулі розливаються по своїм функціям, наприклад, деякі з них можуть викрадати гроші з ігрових рахунків користувачів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X