Мікеланджело відпочиває. Огляд смартфона Huawei P10
З кожним роком Huawei все ближче до своєї мети. Як би цю ціль не формулювали маркетологи, ми всі насправді знаємо, що компанія намагається стати другим «Самсунгом».
І з кожним роком така задача здається все більш реальною. Huawei добре розуміє принцип створення флагманського смартфона. Потрібно не тільки "наштовхати" в нього всі останні технології, як свої власні, так і ті, що нині в тренді на ринку. Але і надати своїм флагманам власне обличчя.
P10 відмінно розвиває цю ідею.
Симпатичний дизайн, відмінна функціональність і фантастична камера - такий в загальних рисах портрет Huawei P10. Звучить аж надто добре. Пошукаємо недоліки?

Дизайн
Металу в корпусі багато, збірка якісна, дизайн не вибагливий, але і не банальний. Принаймі, якщо говорити про «спинку» апарату.
Фронтальна частина корпусу змушує задуматися про те, чи не забагато у інженерів Huawei вихідних. Тому що не схоже, що вони особливо напружувалися.
Трохи нижче ви побачите фото, на якому я поклав Huawei P10 поруч з наявним у мене в гаджетному господарстві Meizu Pro 6.
Я не впевнений, що навіть співробітники обох компаній можуть одразу відрізнити апарати один від одного.
Такі реалії дизайну в сучасному світі смартфонів. Навіть Apple минулого року порушила традиції, випустивши смартфон в тому ж дизайні третій рік поспіль.

Але повернемося до Huawei P10.
Є купа кольорів корпусу, включаючи золотистий, рожевий і зелений.
Метал матовий, трохи ковзає в руці і, судячи з усього, досить легко дряпається. Хоча дрібні подряпини на поверхні майже непомітні, хіба що під кутом. І то - якщо придивлятися.
В руках Huawei P10 лежить добре. Користуватися ним приємно. Окреме спасибі за сканер відбитків, який в попередніх моделях компанії розміщувався на «спинці». Тепер він попереду під екраном. Мені здається, так набагато зручніше.
До речі, працює сканер відбитків бездоганно. Швидко і без помилок.
Є 3,5-мм роз'єм для навушників. Він розташований в нижній частині корпусу.

Екран
5,1-дюймовий екран, Full HD, IPS-дисплей. Скло Gorilla Glass нового покоління.
Передача кольору прекрасна, тут, на мій погляд, паритет з рішеннями Apple і Samsung. Хтось, можливо, не погодиться. Але мені здається саме так.
На сонці екран зберігає читаність. Перевірено в бойових умовах на морському узбережжі.
Залізо
Традиційно у Huawei флагман використовує потужний процесор власного виробництва. В даному випадку - HiSilicon Kirin 960. Це 8-ядерний процесор, що працює в парі з дуже продуктивним відеоядром.
Я не геймер, але усі встановлені мною «важкі» ігри на Huawei P10 просто «літали». Хіба що хвилин через 10-15 «рубилова» смартфон починає досить відчутно нагріватися.

Що стосується інших характеристик, то Huawei P10 цілком відповідає духу часу. 4 ГБ оперативної пам'яті і 64 ГБ вбудованої (можна використовувати також карти пам'яті замість однієї з двох сім-карт).
Тут є роз'єм USB Type-C, до нього легко звикнути і потім повернутися на старий USB вже досить складно.
Софт
Huawei P10 пропонує Android 7.0, поверх якого встановлена фірмова оболонка EMUI, що вже доросла до версії 5.1.
Її відмінною рисою є можливість самостійно вибирати, чи хочете ви бачити всі програми поваленими в «купу» на робочих столах (стиль iOS) або ж хочете винести їх в окреме меню, за традицією Android.

Можна також налаштувати розмірність сітки іконок на робочих столах, змінити тему оформлення. Є вбудований додаток для «очищення» системи і т.д.
Тут також можна створювати клони додатків - до біса зручно, якщо у вас, наприклад, кілька акаунтів в соцмережах.
Про продуманість софту Huawei говорить хоча б така деталь.
За замовчуванням сканер відбитків грає лише свою власну роль. А для навігації в системі використовуються наекранні клавіші.
Так ось, в налаштуваннях Huawei P10 їх можна відключити, і тоді сенсорна клавіша зі сканером відбитків отримує майже той же функціонал, який мені так подобається, наприклад, в апаратах Meizu.
Легке натискання на клавішу грає роль кнопки «Назад», довге натискання - «Додому». На відміну від Meizu, у Huawei ще можливі свайпи по клавіші, які відкривають список запущених додатків.

Останнє рішення, до речі, не дуже вдале. У Meizu досить провести пальцем вгору від нижнього краю екрану, щоб відкрити список запущених програм. Це зручніше, ніж свайпати по невеликій клавіші під екраном.
Але в цілому Huawei імпонує тим, що дає користувачеві свободу вибору. Хочеш традиційні клавіші на екрані? Будь ласка. Хочеш «Мейзі-стайл» - заради бога.
Мультимедіа
У Huawei P10 тільки один динамік, він розташований на нижньому торці смартфона. Але звучить він досить гідно - голосно і соковито. Любителі робити зі смартфона «бумбокс» будуть цілком задоволені. А ось ті, хто люблять робити дзвінок голосніше, можуть і зовсім померти молодими. На максимальній гучності Huawei P10 кричить так, що навколишні просто можуть ненароком вбити в стані афекту.
У режимі перегляду відео у Huawei P10 також включається і розмовний динамік. Це створює стереоефект і додає гучності.
Якість відтворення музики в навушниках дуже сподобалась. Ні, мені все так же здається, що iPhone і флагмани Meizu звучать краще, але в цілому Huawei P10 цілком можна рекомендувати тим, хто любить якісний звук і використовує хороші навушники.

Камера
А тепер про головне. Камера Huawei P10 - його основний плюс. І плюс, треба сказати, жирний.
Huawei продовжує співпрацю з легендарний брендом Leica.
Основна камера оснащена двома модулями - 12-мегапіксельним кольоровим і 20-мегапіксельним чорно-білим. Значення діафрагми f/2.2, гібридний автофокус і подвійний спалах доповнюють картину. У кольорового модуля є також система оптичної стабілізації.
Другий модуль потрібен для розширення динамічного діапазону фотографій і підвищення світлочутливості.
Але для пересічного користувача набагато важливіше, що завдяки другому модулю можливо якісна зйомка портретів з розмитим фоном, а також можливість змінювати точку фокусування після того, як кадр вже зроблений. А ще тут є дворазовий зум без втрати якості картинки. Ну, можливо, в цій фразі доречним буде слово "майже".

На практиці камера Huawei P10 знімає не гірше, а можливо і краще, ніж оспівані фотографами всього світу камери Apple iPhone 7 і останніх апаратів Samsung.
Справа тут навіть не в тому, що камера Huawei P10 має якісь шедевральні особливості. А в тому, що переважна більшість фотографій, зроблених нею в практично будь-яких світлових умовах, виходять вдалими.
Пригадується колись популярний серед фотографів анекдот про «кнопку-шедевр». Іноді дивишся на фото, зроблені Huawei P10 і думаєш, чи не вдалося компанії і справді придумати таку кнопку і замаскувати її під звичайну кнопку спуску в додатку камери.
Як би там не було, з Huawei Р10 треба постаратися, щоб фото не вийшло.
Я, звичайно, кажу зараз не про композиції і почуття прекрасного, яким повинен володіти кожен фотограф. Просто камера Huawei P10 хороша у всьому - швидко і точно працює автофокус, майже немає помилок з балансом білого, деталізація залишається високою навіть в не найкращих світлових умовах і т. д.

Алгоритми обробки фотографій дуже хороші. Ви можете просто дістати смартфон з кишені, «клацнути» і отримати вельми драматичний пейзаж або досить художній портрет.
При цьому в камері купа налаштувань, завдяки чому просунуті фотографи можуть «гратися» з такими функціями, як точковий вимір і т.д.
Все вищесказане повною мірою відноситься і до відеозйомки. Якість гідна. Причому в Full HD відео можна записувати навіть зі швидкістю 120 кадрів в секунду.
Фронтальна 8-мегапіксельна камера, звичайно, вражає не так сильно. Але в цілому вона теж дуже хороша.
Приклади фотографій, знятих камерою Huawei P10.
Приклад відео, знятого камерою Huawei P10.
Автономність
Вбудований акумулятор має ємність 3200 мАг. Є фірмова технологія швидкої зарядки.
Але тут ніяких чудес Huawei P10 не дав би. Час роботи при досить інтенсивному завантаженні становить не більше одного дня (4-5 годин екранного часу). При більш млявому - приблизно півтора.
Два дня Huawei P10 протягне тільки якщо ви ним майже не будете користуватись.
Словом, ситуація стандартна для сучасних флагманів.
Huawei P10 - вердикт НВ
9/10
У Huawei вийшов вельми тлумачний флагманський смартфон. Камера просто чудова, продуктивність і ергономіка пристрою теж радують.
Причепитися можна лише до вторинного дизайну (фронтальної частини корпусу) і відсутності вологозахисту, яка поступово стає нормою для флагманів.
Втім, вона є у Huawei P10 Plus, який відрізняється 5,5-дюймовим екраном і ще більш досконалою камерою (так-так, знаю, віриться заледве).
За свою ціну - близько 16 тис. грн (за версію з 32 ГБ і 19 тис - за версію з 64 ГБ пам'яті) Huawei P10 представляється прекрасною покупкою. Особливо, якщо ви небайдужі до мистецтва фотографії.
- Читайте також - Тінь легенди. Огляд смартфона Moto G5

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.