Х'юстон у нас проблеми. Астронавт NASA забув SD-карту від камери при виході у відкритий космос

21 травня 2018, 11:25

При виході у відкритий космос бортінженер МКС Дрю Ф'юстел не зміг скористатися камерою GoPro, скаржачись на відсутність карти пам'яті.

Переговори Ф'юстела з Центром управління польотом в Х'юстоні транслювалися в прямому ефірі і викликали глузування в мережі, пише Science Alert.

"Привіт, Х'юстон, я хочу задати питання про GoPro дуже швидко. Я натискаю на запис, але з'являється напис "Відсутня SD". Як мені записати відео і чи повинен горіти червоний сигнал?", - запитав Дрю Ф'юстел.

Відео дня

На Землі питання зустріли здивованої паузою, але потім пояснили астронавтові, що напис "Відсутня SD" означає відсутність SD-карти пам'яті, і найкращим рішенням у цій ситуації буде вимкнути камеру.

Справа в тому, що сучасні камери GoPro не мають вбудованої пам'яті, а астронавт, звичайно, не міг швидко повернутися назад на космічну станцію, щоб отримати SD-карту.

Якщо не брати до уваги цього епізоду, Ф'юстел і його товариш по команді Ріккі Арнольд провели успішний вихід у відкритий космос. Астронавти успішно перевірили і замінили два охолоджуючих агрегати, які кріпляться із зовнішнього боку станції. Вихід у відкритий космос тривав приблизно шість з половиною годин.

Це був уже 210 вихід у відкритий космос в історії МКС і третій в цьому році. Наступний же вихід запланований на 14 червня. "Давайте сподіватися, що на той час вони зможуть знайти SD-карту, і у них буде деякий час для зйомки між важливою роботою з технічного обслуговування станції", - зазначає Science Alert.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X