У всьому винні гроші. Індонезія заборонила найновіші гаджети від Apple
Індонезія офіційно заборонила продаж смартфонів iPhone 16 та розумних годинників Watch Series 10 від Apple через невиконані інвестиційні обіцянки компанії.
Індонезія офіційно заборонила iPhone 16 від Apple, обмеживши його продаж і роботу в країні через невиконані інвестиційні обіцянки компанії. Міністр промисловості Агус Гуміванг Картасасміта оголосив, що будь-який iPhone 16, який працює в межах кордонів Індонезії, є незаконним. Він закликав споживачів не купувати цей пристрій і з-за кордону.
«Якщо є iPhone 16, який може працювати в Індонезії, це означає, що я можу сказати, що пристрій є незаконним», — сказав він.
Як пише The Economic Times, рішення міністерства заборонити iPhone 16 пов’язане з частковим завершенням Apple своїх інвестиційних зобов’язань в Індонезії. Спочатку Apple пообіцяла інвестувати 1,71 трильйона рупій (приблизно 109 мільйонів доларів), але наразі інвестувала лише 1,48 трильйона рупій (приблизно 95 мільйонів доларів). Дефіцит у 230 мільярдів рупій (приблизно 14,75 мільйона доларів) не дозволив міністерству видати необхідну міжнародну сертифікацію ідентифікації мобільного обладнання (IMEI), що є вимогою для законності пристрою в Індонезії. Заборона також стосується інших нещодавно випущених продуктів Apple, таких як серія iPhone 16 Pro та Apple Watch Series 10, після глобального запуску цих пристроїв 20 вересня.