Intel показала журналістам свої перші розумні окуляри

6 лютого 2018, 10:50

Компанія Intel представила прототип своїх розумних окулярів під назвою Vaunt, які проектують зображення прямо на сітківку ока.

Vaunt - це розумні окуляри, які виглядають як звичайні, розповідає видання The Verge, журналісти якого першими випробували новинку.

"Зовні окуляри виглядают як окуляри. Коли ви їх носите, ви бачите потік інформації, але насправді ця інформація проектується на сітківку. Прототипи майже нічим не відрізняються від звичайних окулярів", - зазначають журналісти. На їхню думку, прототип виглядає як окуляри в "кремезній пластиковій оправі".

Відео дня

"Google хотіла за допомогою окулярів переосмислити використання людиною гаджетів. У Intel інша мета - зробити гаджет, максимально адаптований для звичайного життя", - підкреслюють автори статті.

Прототип, який показали журналістам, має пластикову оправу, в яку замість прозорих стекол можуть бути вставлені лінзи з діоптріями. Вага гаджету не перевищує 50 грамів, при цьому всередині вмістилися процесор, акумулятор, Bluetooth-чіп, компас, акселерометр і малопотужний лазер. Відзначається, що завдяки малій потужності система нешкідлива для очей.

Монохромний лазер цих окулярів проектує на сітківку зображення червоного кольору з роздільною здатністю 400 на 150 пікселів. На відміну від Google Glass, у окулярів Intel немає ні динаміка, ні камери: вони призначені для виведення повідомлень зі смартфона.

"Ми не хотіли, щоб повідомлення з'являлися безпосередньо в прямої видимості. У нас це близько 15 градусів вниз від лінії розслабленого погляду. Світлодіодний дисплей, який завжди у вашому полі зору - це занадто агресивно, це як маленьке мерехтливе світло", - відзначають розробники пристрою.

Пристрій розпізнає жести голови і знає, в який бік ви дивитеся. В прототипах немає мікрофона, але в майбутньому він може бути доданий для можливості спілкуватися з голосовим асистентом Alexa.

Продавати пристрій Intel планує в тому числі в магазинах оптики: розробники хочуть вийти на ринок окулярів для корекції зору, оскільки такі окуляри носять 2,5 мільярда людей у ​​світі. В The Verge відзначають, що це буде не просто зробити, оскільки новий продукт створений не "Apple або Google" і люди не будуть купувати пристрій тільки через певний логотип.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X